Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Okunabiliyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Facebook şirketi tarafından satın alındıktan sonra çeşitli güncellemeler getirilen ve sade, hızlı, güvenilir olması nedeniyle dünyanın en iyi sohbet uygulamaları arasında yer alan Whatsapp, son güncellemesi mesaj silme özelliğini duyurmuştu. Bilindiği üzere Whatsapp üzerinden zaman zaman yanlış gönderme ihtimaliniz bulunduğu gibi bu mesajları silmeniz de oldukça kolaydır. Mesajı gönderdikten sonra 7 dakika içerisinde mesajı silebilir ve görünmesini engelleyebilirsiniz. Tabi ki karşıdaki kişinin mesajı okumaması gerektiğini de unutmamanız gerekir. Ancak yapılan araştırmalar sonrasında silinen mesajların Android cihazlarda tekrar okunabildiği belirtildi.

Android Cihazlarda Açık Bulundu

Bilindiği üzere açık kaynak kodlu olması nedeniyle birçok riski içerisinde barındıran Android, Whatsapp uygulaması konusunda da açıklar vermeye devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre bir program aracılığıyla Android cihazlara gelen bildirimlerin okunabildiği belirtildi. Telefon hafızasına kaydedilen ve yeniden başlatılana kadar silinmeyen mesajları ise program aracılığıyla okuyabilirsiniz. Ancak bildirimler üzerinden okuma imkanı sağladığı için mesajların sadece 100 kelimesini okuduğunuzu da unutmamanız gerekir.

Her ne kadar sınırlar olsa da özellikle Android cihazlarda bu tür güvenlik açıklarının bulunması kullanıcı tedirgin ediyor. Apple’ın geliştirdiği kapalı kaynak kodlu iOS ise ufak tefek güvenlik açıklarının dışında güvenli bir hizmet sunmayı başarıyor. Android kanadından gelecek olan bir güncelleme ile de Whatsapp kısmında yaşanılan problemin çözülmesi bekleniyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com