Whatsapp’a Yaşanan Sorunlar Can Sıkıyor

Whatsapp uygulamasında yaşanılan sorunlar can sıkmaya devam ediyor.

02.12.2017 - 2:19
02.12.2017 - 2:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en iyi sohbet uygulamaları arasında yer alan ve her geçen gün yaptığı güncellemeler ile dikkatleri üzerine çeken Whatsapp’ta bazı sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Whatsapp uygulamasının server kısmında bazı sıkıntılar meydana gelmiş ve bu durum bireylerin uygulamayı kullanamamasına sebep olmuştu. Yaşanılan sorunlar sonrasında ise peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Whatsapp’ın ise önümüzdeki günlerde tekrar yeni özellikler ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

BTK’dan Açıklama Geldi

Whatsapp’ta yaşanılan sıkıntılar sonrasında ise sorunun BTK tarafından gelebilecek engeller olduğu belirtilirken, BTK USOM Ulusal Siber Olaylara Müsahale Merkezi tarafından açıklamalar yapıldı. Açıklama kapsamında Whatsapp uygulamasının küresel anlamda çeşitli sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığı ve durumun BTK ile alakasız olduğu belirtildi.

Gelen iddialara göre ise Whatsapp serverlarına sürekli olarak saldırıların yapıldığı belirtiliyor. Öte yandan Whatsapp tarafından da çeşitli güvenlik önlemleri alınmış ve özellikle mesajlar şifreli bir hale getirilerek çok daha üst düzey güvenlik seviyesine geçiş yapılmıştı. Whatsapp yetkilileri tarafından henüz bir açıklama yapılmazken, ilerleyen günlerde Whatsapp’ta tekrar kesintilerin yaşanabileceği düşünülüyor.

Facebook tarafından ise Whatsapp’a yeni güncellemelerin geleceği de bildirildi. Bilindiği üzere Facebook’un satın almasıyla birlikte Whatsapp yükselişe geçmiş ve peş peşe güncellemeler almıştı. Kesintilerin bu yenilikler nedeniyle de oluşabileceği gelen iddialar arasında.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim