Whatsapp’a Lokasyon Güncellemesi Geliyor

Dünyanın en iyi sohbet uygulamaları arasında yer alan Whatsapp’a lokasyon güncellemesi geliyor.

18.11.2017 - 23:01
16.06.2019 - 20:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

2012 yılından beridir hizmet veren ve reklamsız, hızlı, basit olması nedeniyle hemen hemen bütün akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen Whatsapp, sürekli güncellenmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Whatsapp uygulaması Facebook tarafından satın alındıktan sonra yükselişe geçmiş ve çeşitli güncellemeler ile yeni özellikler kazanmıştı. Bu özelliklerden bazıları hiç şüphesiz iki taraflı doğrulama, anlık konum paylaşma, hikaye paylaşma, mesajları geri silme, görüntülü ve sesli görüşme şeklindeydi.

Özellikle Facebook bünyesi altında yer alan Instagram gibi hikaye özelliğini de geri getiren Whatsapp, hikayelere yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmiyor. Son güncelleme sonrasında Whatsapp’tan anlık olarak belli bir süre aralığında otomatik şekilde lokasyon paylaşma özelliği gelmişti. Yeni özellik ise yine çok beğenilecek.

Hikayelere Lokasyon Ekleme Özelliği

Instagram üzerinde yer alan hikayelerde bilindiği üzere GPS sinyalleri kullanılarak konum belirlenmekte ve hikayeye eklenmekteydi. Bu güncelleme ise artık Whatsapp’a da gelecek ve önümüzdeki günlerde kullanılabilecek. Buna göre örnek vermek gerekirse hikaye paylaşımı yaparken İzmir lokasyonunda ise Alsancak, Konak ya da Kemer şeklinde paylaşımlar yapabileceksiniz. Üstelik bu paylaşımları resimlere eklerken üzerinde bazı oynamalar yapmak, büyütmek ya da küçültmek de mümkün olacak.

Henüz resmi olarak güncelleme uygulamalara gelmemiş olsa da önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncelleme ile Android ve iOS cihazlarda kullanılması bekleniyor. Ayrıca yeni özellik henüz çıkmadan kullanıcılar tarafından ilgi görmeyi başardı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim