Whatsapp’a Lokasyon Güncellemesi Geliyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
18 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

2012 yılından beridir hizmet veren ve reklamsız, hızlı, basit olması nedeniyle hemen hemen bütün akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen Whatsapp, sürekli güncellenmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Whatsapp uygulaması Facebook tarafından satın alındıktan sonra yükselişe geçmiş ve çeşitli güncellemeler ile yeni özellikler kazanmıştı. Bu özelliklerden bazıları hiç şüphesiz iki taraflı doğrulama, anlık konum paylaşma, hikaye paylaşma, mesajları geri silme, görüntülü ve sesli görüşme şeklindeydi.

Özellikle Facebook bünyesi altında yer alan Instagram gibi hikaye özelliğini de geri getiren Whatsapp, hikayelere yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmiyor. Son güncelleme sonrasında Whatsapp’tan anlık olarak belli bir süre aralığında otomatik şekilde lokasyon paylaşma özelliği gelmişti. Yeni özellik ise yine çok beğenilecek.

Hikayelere Lokasyon Ekleme Özelliği

Instagram üzerinde yer alan hikayelerde bilindiği üzere GPS sinyalleri kullanılarak konum belirlenmekte ve hikayeye eklenmekteydi. Bu güncelleme ise artık Whatsapp’a da gelecek ve önümüzdeki günlerde kullanılabilecek. Buna göre örnek vermek gerekirse hikaye paylaşımı yaparken İzmir lokasyonunda ise Alsancak, Konak ya da Kemer şeklinde paylaşımlar yapabileceksiniz. Üstelik bu paylaşımları resimlere eklerken üzerinde bazı oynamalar yapmak, büyütmek ya da küçültmek de mümkün olacak.

Henüz resmi olarak güncelleme uygulamalara gelmemiş olsa da önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncelleme ile Android ve iOS cihazlarda kullanılması bekleniyor. Ayrıca yeni özellik henüz çıkmadan kullanıcılar tarafından ilgi görmeyi başardı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com