1. HABERLER

 2. TEKNOLOJİ

 3. Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır
Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

A+A-

[ilkharf text="Whatsapp hayatımıza girdiği günden bu yana mesajlaşma anlamında büyük yeniliklerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu yenilikler daha önce kullanılan yöntemlerinse büyük ölçüde rafa kalkmasını sağlayan şeyler oldu." renk="acikyesil" radius="duz"] Whatsapp ile internet bağlantısı olan her yerden listemizde kayıtlı olan kişilere mesaj göndermenin kolaylığının yanı sıra sosyal hayatımıza katkı sağlayan pek çok özelliği de dikkatleri çekmesine neden oldu. Telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından olan whatsapp gün geçtikçe çıkardığı yenilikler ile mesajlaşmayı çok daha aktif hale getirdi. Bu yeniliklerden sonuncusu ise hiç kuşkusuz bilgisayar whatsapp (whatsapp web) bağlantısı özelliği oldu.

[bilgikutusu text="Dünyanın En Popüler Mesajlaşma Uygulaması Olan Whatsapp'ın Sadece Android İçin Toplam İndirilme Sayısı 1 Milyarın Üstündedir." tur="success"]

Bilgisayar başında çalışan kişiler için büyük bir kolaylık sağlayan bu özellik sayesinde sürekli telefon kontrolü yapmak artık ihtiyaç olmaktan çıktı! Şirketin 2015 yılında duyurduğu Whatsapp Web ve Whatsapp Masaüstü özellikleri sayesinde bilgisayar kullanıcıları artık telefona ihtiyaç duymaksızın listelerinde bulunan kişilere mesaj gönderebiliyor, durum paylaşımları yapabiliyor. Peki hayatımıza sonradan dahil olan Whatsapp Web yani bilgisayardan whatsapp bağlantısı nedir? Whatsapp web giriş nasıl yapılır?

Whatsapp Web Giriş İçin TIKLA

Whatsapp Web (Bilgisayardan Whatsapp Bağlantısı) Nedir?

Akıllı telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp tarafından yayınlanan ve bilgisayar ile whatsapp bağlantısı yapmaya yarayan uygulamanın adıdır. Yöntem sayesinde telefon ile bilgisayar eşleşmesini(QR Kodu) yaptıktan sonra rahatlıkla listenizde bulunan kişilere mesaj gönderebiliyor, durumları okuyabiliyor ve paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Whatsapp web kullanabilmek için öncelikle Android, IOS, Windows Phone ve BlackBerry işletim sistemlerine sahip bir cep telefonunuz olması gerekiyor.

Bu konu ilginizi çekebilir : WhatsApp’ı IPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır?

Yukarda belirttiğimiz işletim sistemine sahip bir telefonunuz ve bilgisayarınız varsa Whatsapp web bağlantısını rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz tarayıcınızı açın(Chrome, Mozilla veya Opera) ve Whatsapp sürümünün güncel olduğuna emin olduktan sonra kodu okutun ve giriş yapın.

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

[bilgikutusu text="Tarayıcı ile whatsapp web kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde olacaktır. " tur="info"]

 • WhatsApp'ı Telefonunuzda Açın
 • Menü  veya Ayarlar  simgesine dokunun ve WhatsApp Web'i seçin.
 • Kod almak için telefonunuzu yanda bulunan koda doğrultun (QR)

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

 

Yukarda belirtilen işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra güvenle Bilgisayar üzerinden Whatsapp girişi yapmış olacaksınız. Whatsapp Web giriş yaptıktan sonra görmeniz gereken ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Güvenliğiniz ve stabil bir çalışma için telefonunuzda yer alan whatsapp sürümünün güncel olması gerekiyor.

[bilgikutusu text="Unutmayın Whatsapp Web tarayıcı bağlantılı çalışma sağlamaktadır ve hiçbir zaman tam anlamı ile güvenli değildir. Bu yüzden verilerinizin güvenliği açısından işleminiz bittikten sonra mutlaka çıkış yapmayın unutmayın!" tur="warning2"]

Whatsapp Masaüstü Uygulaması Nedir?

Whatsapp Web dışında kullanabileceğiniz birde whatsapp masaüstü uygulaması bulunmaktadır. Her zaman bilgisayarınızda güvenli bir şekilde mesajlaşmaya olanak sağlayan bu yeni yöntem tarayıcı ile bağlantıdan daha güvenli olmasının yanı sıra sürekli giriş çıkış işlemi yapmanızı gerektirmeyen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

Whatsapp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web ile giriş yapılan bir diğer uygulama ise masaüstü whatsapp bağlantısıdır. Bu yöntem ile bilgisayarınızın masaüstü içerisinde yer alan whatsapp iconuna tıklayarak dilediğiniz zaman bağlantı yapabilmektesiniz. İlk giriş yapıldıktan sonra oturum kapat yapılana kadar uygulama bilgisayarınızda aktif olarak çalışacaktır. Bilgisayarınızda whatsapp uygulamasının bağlantısını yapabilmek için gereken adımlar aşağıdaki gibi olacaktır.

[bilgikutusu text="Eğer sohbet kayıtlarını kendi elinizle sildiyseniz ve o an cihazınızın bir yedeğini almadıysanız kayıtlar tamamen silindi demektir. Whatsapp sunucuları sohbet kayıtlarını tutmadığından şirketten de bu kayıtları talep edemezsiniz." tur="warning"]

Whatsapp Web İndir

 • https://www.whatsapp.com/download/ adresine girin
 • Sayfada yer alan Mac veya Windows PC indir seçeneğini seçin
 • Uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve çalıştırın,

Yukarıda ki işlemleri yaparak whatsapp web uygulamasını bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra telefon ile bağlantısını yapmanız gerekecektir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekecektir.

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

 • WhatsApp'ı Telefonunuzda Açın
 • Menü  veya Ayarlar  simgesine dokunun ve WhatsApp Web'i seçin.
 • Kod almak için telefonunuzu yanda bulunan koda doğrultun (QR)

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır

Belirtilen işlemleri yaparak whatsapp web ve whatsapp web masaüstü uygulamalarını çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.