Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

Son Güncelleme:
 WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

Eğer iPhone ya da Android bir telefon arasında geçiş yapacaksanız, muhtemelen WhatsApp’taki bütün konuşmalarınızı, fotoğraf ve videolarınızı da taşımak istersiniz. Her ne kadar iki işletim sisteminde de uygulama yedekleme yapsa da, bunları kolayca taşıma imkanı maalesef bulunmuyor. Bu yüzden de WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e aktarma yaparken harici kaynaklara başvurmamız gerekiyor.

WhatsApp iPhone Android Aktarma İşlemi

WhatsApp’ı WazzapMigrator ile Taşıma

Evet maalesef bu uygulamada 2000’lerin başından kalma rahatsız edici reklamlar yer alıyor fakat WazzapMigrator aynı zamanda WhatsApp içeriğinizi bir başka platforma taşımak için harika bir yöntem.

İşlem için şunlara ihtiyacınız var;

  • iPhone’unuzdaki dosyalarınızın yedeği
  • Bir PC ya da Mac
  • Android telefon ve bağlantı kablosu
  • Google Play Store’dan indireceğiniz WazzapMigrator uygulaması

iTunes Yedeği Oluşturun

Daha önce yapmadıysanız işe iPhone telefonunuzu yedekleyerek başlayın. Bunun için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamalı, iTunes’u açmalı ve ardından sol üst taraftaki telefon ikonuna tıklamalısınız.

Yedekleme sekmesinde işleminizi tamamladıktan sonra iBackup Viewer ya da iPhone Backup Extractor kullanarak işletim sisteminize uygun ücretsiz sürümlerini indirin. Uygulamayı açın ve iTunes yedekleme sekmesine gelin.

Buraya tıklayın ve ardından Expert Mode sekmesini eçin. Tarayıcı benzeri açılan pencerede Application Groups kısmını göreceksiniz, imleci aşağı indirerek net.whatsapp.WhatsApp.shared isimli klasörü bulun.

Bu klasörü açın ve ChatStorage.sqlite dosyasını işaretleyin, ardından sağ alt köşedeki Extract tuşuna basın. Sonrasında yedek dosyaların nerede saklanacağına karar verin ve devam edin. Bittiğinde ise seçtiğiniz klasör içinde ChatStorage.sqlite dosyasını göreceksiniz.

Yedek Dosyayı Android Telefona Taşıyın

Son adım olarak Google Play Store’a girin ve WazzapMıgrator uygulamasını indirin. Uygulamayı açtıktan sonra sizden cihazınıza izin isteyecek. Sonrasında telefonunuzu bilgisayara USB ile bağlayın.

Daha sonra bilgisayarınızdan dosya yöneticisini açın ve ChatStorage.sqlite dosyanızın bulunduğu klasöre gidin. Daha sonra İndirilenler klasörüne geçin ve yedeklenmiş dosyanızı buranın içine yükleyin. Sonrasında USB’yi çıkarın.

Yedeklenmiş dosyaları yüklemek için önce sisteminizden WhatsApp’ı silmeniz gerekiyor. Sonrasında WazzapMigrator uygulamasını açın. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız yedeklenmiş dosyaları bulduğu uyarısı gelecektir. Yeşil daire şeklindeki butona basın ve buradan iPhone arşivini seçin.

Burada hesap isminizi doğrulamanız gerekebilir. İlerleyin ve yedeklenmiş konuşmalarınızın yüklendiğini göreceksiniz. Sonrasında WhatsApp’ı bir kez daha indirin ve çalıştırın. Bütün konuşmalarınız otomatik olarak uygulamada gözükecek.

Android 9 Pie Hakkında Her Şey: Çıkış Tarihi ve Özellikleri

 

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23