Teknoloji

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

Eğer iPhone ya da Android bir telefon arasında geçiş yapacaksanız, muhtemelen WhatsApp’taki bütün konuşmalarınızı, fotoğraf ve videolarınızı da taşımak istersiniz. Her ne kadar iki işletim sisteminde de uygulama yedekleme yapsa da, bunları kolayca taşıma imkanı maalesef bulunmuyor. Bu yüzden de WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e aktarma yaparken harici kaynaklara başvurmamız gerekiyor.

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

WhatsApp iPhone Android Aktarma İşlemi

WhatsApp’ı WazzapMigrator ile Taşıma

Evet maalesef bu uygulamada 2000’lerin başından kalma rahatsız edici reklamlar yer alıyor fakat WazzapMigrator aynı zamanda WhatsApp içeriğinizi bir başka platforma taşımak için harika bir yöntem.

İşlem için şunlara ihtiyacınız var;

  • iPhone’unuzdaki dosyalarınızın yedeği
  • Bir PC ya da Mac
  • Android telefon ve bağlantı kablosu
  • Google Play Store’dan indireceğiniz WazzapMigrator uygulaması

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

iTunes Yedeği Oluşturun

Daha önce yapmadıysanız işe iPhone telefonunuzu yedekleyerek başlayın. Bunun için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamalı, iTunes’u açmalı ve ardından sol üst taraftaki telefon ikonuna tıklamalısınız.

Yedekleme sekmesinde işleminizi tamamladıktan sonra iBackup Viewer ya da iPhone Backup Extractor kullanarak işletim sisteminize uygun ücretsiz sürümlerini indirin. Uygulamayı açın ve iTunes yedekleme sekmesine gelin.

Buraya tıklayın ve ardından Expert Mode sekmesini eçin. Tarayıcı benzeri açılan pencerede Application Groups kısmını göreceksiniz, imleci aşağı indirerek net.whatsapp.WhatsApp.shared isimli klasörü bulun.

Bu klasörü açın ve ChatStorage.sqlite dosyasını işaretleyin, ardından sağ alt köşedeki Extract tuşuna basın. Sonrasında yedek dosyaların nerede saklanacağına karar verin ve devam edin. Bittiğinde ise seçtiğiniz klasör içinde ChatStorage.sqlite dosyasını göreceksiniz.

WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e Aktarma Rehberi

Yedek Dosyayı Android Telefona Taşıyın

Son adım olarak Google Play Store’a girin ve WazzapMıgrator uygulamasını indirin. Uygulamayı açtıktan sonra sizden cihazınıza izin isteyecek. Sonrasında telefonunuzu bilgisayara USB ile bağlayın.

Daha sonra bilgisayarınızdan dosya yöneticisini açın ve ChatStorage.sqlite dosyanızın bulunduğu klasöre gidin. Daha sonra İndirilenler klasörüne geçin ve yedeklenmiş dosyanızı buranın içine yükleyin. Sonrasında USB’yi çıkarın.

Yedeklenmiş dosyaları yüklemek için önce sisteminizden WhatsApp’ı silmeniz gerekiyor. Sonrasında WazzapMigrator uygulamasını açın. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız yedeklenmiş dosyaları bulduğu uyarısı gelecektir. Yeşil daire şeklindeki butona basın ve buradan iPhone arşivini seçin.

Burada hesap isminizi doğrulamanız gerekebilir. İlerleyin ve yedeklenmiş konuşmalarınızın yüklendiğini göreceksiniz. Sonrasında WhatsApp’ı bir kez daha indirin ve çalıştırın. Bütün konuşmalarınız otomatik olarak uygulamada gözükecek.

https://www.aktuelbilgiler.com/android-9-pie-cikis-tarihi/

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu