Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor? Skandal iddialar hakkında ilk açıklama

Eklenme:
 Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor? Skandal iddialar hakkında ilk açıklama

ABD’de internet üzerinden ev eşyaları satışı yapan ünlü e-ticaret sitesi Wayfair’ın adı çocuk ticareti ve insan kaçakçılığına karıştı. Şirketin adı ile birlikte “Wayfair Skandalı” olarak sosyal medyaya damga vuran olayla ilgili olarak çok sayıda tweet atıldı ve dünya ayağa kalktı. İddiaların nedeni ise şirketin sattığı ürünlere kaçırılan çocukların adını ve kodlarını vermesi aynı zamanda fiyatlarını fahiş derecede arttırması oldu. Kayıp çocukların isimlerine benzer isimler taşıyan ürünler bir anda sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Başka sitelerde daha ucuz

Wayfair’ın satışa çıkardığı ürünlerin kayıp kişilerin isminin olmadığı versiyonları da sitesinde bulundurduğu ve aynı zamanda aynı ürünlerin başka sitelerde daha uygun fiyatlı olarak satıldığı gün yüzüne çıktı. Yine kendi sitesinde de aynı ürünleri daha uygun fiyatlı şekilde satışa sunan Wayfair’ın çocuk ticareti yaptığı iddiaları gündemden düşmesi ünlü oyunu Tom Hanks’in de bu şebekenin içerisinde olduğu iddia edildi.

Wayfair olayı ile ilgili açıklama

Söz konusu olayla ilgili dün gün boyunca sessiz kalan yetkililer Bugün bir açıklama yaptı. Wayfair yetkilileri yaptıkları açıklamada; “Söz konusu ürünler, doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır. Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını kabul etti. Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sunmak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdı” dedi. Ancak neden kayıp çocukların isimlerinin bu ürünlere verildiği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Yorum Yap