Kadın

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Giyim kuşamın şıklık gibi bakımlı ve klas görünmenin de önemli bir aracı olduğunu ve özellikle kadınların bu konuda ekstra hassas olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bilmediğimiz doğru giyinerek vücut kusurlarını kamufle etmenin yollarının neler olduğu olabilir. Modaya göre giyinmek elbette önemli ancak daha önemlisi kendi vücudunu ve özelliklerini tanıyarak buna uygun giyinmektir. Vücut tipine göre giyim konusunun detaylarını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Armut Vücut Tipi için Giyim

Dünya genelinde kadınların %60 oranında basenlerinin bel çevresine göre daha kalın olduğu, hatta pek çok ünlünün bu özelliğiyle gündeme geldiği bilinmektedir. Eğer kalçalarınız geniş ve beliniz inceyse siz de armut vücut tipi sahibisiniz demektir.

Armut vücut tipindeki kadınların kalçaları ve belleri arasında denge yakalaması ve aynı anda bel kıvrımını çekici kılacak şekilde vurgulaması ideal olacaktır. Pantolon tercihinde karmaşık desenler ve açık renkler tercih etmekten kaçınmalı, tunik gibi uzun parçalar ve kemer gibi beli vurgulayan aksesuarlar kullanmaları önerilir. Vücudun alt kısmına alabildiğince az dikkat çekmek için koyu renklerden yana tercih yapılmalı, parlak renkler üst kısımda kullanılmalıdır.

Ters Üçgen Vücut Tipi için Giyim

Angelina Jolie ve Demi Moore gibi ünlülerde gördüğümüz bu vücut tipinde dar kalçalar ve geniş omuzlar görülmektedir. Uzun bacaklar genelde gövdeden daha dikkat çekicidir. Bu nedenle çan kesim yani aşağı doğru genişleyen etekler ve bacakla gövde arasında denge sağlamak adına düşük bel pantolonlar tercih edilmelidir.

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Dikdörtgen Vücut Tipi için Giyim

Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz gibi ünlü isimlerin tipik birer örneği olduğu dikdörtgen vücut tipi alt ve üst kısımların ölçülerinin yakın olduğu, ince bacaklara sahip olunan bir vücut tipidir. Bu kişilerin yarım kol ya da kolsuz üstler tercih etmeleri, bel oyuntusunu belirginleştirmek adına korse kullanmaları önerilmektedir.

Kum Saati Vücut Tipi için Giyim

Salma Hayek, Kim Kardashian gibi ünlülerin belirgin birer örneği olduğu bu vücut tipinde ideal ölçüler görülmektedir. İnce bel, geniş kalçalar, dolgun göğüsler şeklinde görülen bu vücut tipi her kadının sahip olmak istediği vücut tipidir. İnce kemikli yapıya sahip olduklarından bu görünümün vurgulanması gerekmektedir. Vücuda oturan dar kıyafetler, kalem etekler, siyah likralı elbiseler tercih ederek bu ideal görünümü vurgulayabilirsiniz.

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Elma Vücut Tipi için Giyim

İnce ve geniş omuzlara ancak tam tersi hafif şişkin bir karna ve orta genişlikte kalçalara sahip olan bu kadınların bel kıvrımlarını giyim tarzlarıyla ön plana çıkarmaları gerekmektedir. Pileli etekler, beyaz kotlar sayesinde dikkati kalçalara çekerek üst ve alt kısım arasında denge yaratabilir, üst parçalarında dar, ancak alt kısımda İspanyol paça gibi genişleyen kesim parçaları tercih edebilirler.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu