Vücut Şekline Göre Mayo ve Bikini Seçimi

Yaz aylarının da gelmesiyle bikini ve mayo sezonu açıldı. Vücut tipinize uygun ve sizi tatilinizde hayal kırıklığına uğratmayacak bir görüntü için size vereceğimiz tavsiyeler işinize çok yarayacak.
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
24 Temmuz 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Deniz kum güneş mevsimi geldi ve herkesi yaz vücudu telaşı aldı. Oysaki herkes 90 – 60 – 90 olmak zorunda değildir. Unutmayın her kadın olduğu gibi güzeldir. Ancak istediğiniz görünüme kavuşmak hayal değil. Kendinizi iyi hissettirecek mayo ve bikini modelleri yazımızın devamında.

  1. Erkeksi / atletik vücut

Atletik vücut yapısı geniş omuzlar ve dar kalçalar anlamında kullanılır. Çok güzel bir yapısı olan bu vücut tipini dengeleyebilmek için yapabileceğiniz taktikler vardır.

Vücudunuzu dengeleyebilmeniz yüksek bel şort bikinileri giyebilirseniz. Ayrıca feminen parçalar erkeksi yapınızı geçirebilir.

Mayo seçiminde ise mutlaka desenlere yer vermelisiniz ve seçimi yaparken omuzlarınızın güzelliğinden yararlanın.

  1. Armut vücut

Armut vücut yani diğer adıyla üçgen vücut olarak bilinmektedir. Bu vücut tipinde omuzlar dar, göğüs küçük ve kalçalar geniştir. Bu şekilde bir vücuda sahipseniz dikkatleri üst kısımlara çıkarmaya yoğunlaşın. Bikini altında düz ve koyu renkler kullanıp üst kısmında desenli ve canlı renkleri kullanabilirsiniz. Boynu arkasından bağlanan ve üçgen şeklindeki parçalar omuzlarınızı açığa çıkarır. Düşük belli ve ince kayışlı bikini altları ise daha uygun olur.

Mayo seçiminde ise tek parçalı mayolar tercih etmeyin. Böylelikle beliniz ön plana çıkarır ama bacak boyunuzu kısaltır. Yüksek belli bikini altlarından uzak durun.

  1. Kum saati vücut

Kum saati vücut herkesin sahip olmak isteyeceği güzel bir vücut tipidir. Omuzlarınız ve kalçalarınız aynı genişlikteyse siz de bu vücut şekline sahipsiniz demektir.

Tek parça mayo seçince mayonun üstünüze tam olarak oturmasına dikkat edin. Böylelikle olduğunuzdan kilolu gözükmezsiniz. Straplez modeller ise göğüs bölgenizi düzleştirir. Böyle bir görünüm de istenmeyeceği için uçak durabilirsiniz.

  1. Uzun bacaklar

Uzun bacaklara sahip olan kadınlar çok şanslıdır. Çoğu şeyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ama bacaklarınızın anormal şekilde uzun görünmemesi amacıyla dikey çizgili bikini altlarından kaçının. Koyu ve tek renk parçaları tercih etmeyin. Vurguyu bacaklarınıza taşıyın.

Mini şortlar ve mayokini tarzı trend parçalar kullanılabilir.

  1. Kısa bacaklar

Kısa bacaklara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kalçası yüksek kesim olan ve dikey çizgilere veya desenlere sahip olan parçaları kullanabilirsiniz.

Düz ve sade bikini altı ve desenlere sahip olan bir üst dikkatleri istediğiniz noktalara çekebilir.

  1. Küçük göğüsler

Küçük göğüslü kadınlar fırfırlı, bol desenli, üçgen bikiniler tercih edebilir ve çok yakışır. Hemen hemen her türlü üst küçük göğüslü kadınlara yakışır. Ama ufak bir destek istiyorsanız dolgulu ve balenli üstlere bakabilirsiniz.

  1. Büyük göğüsler

Arkadan ve boyundan bağlanan modeller ve kalın askılar ihtiyaç olan desteği verir ve çok yakışır.

İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.
Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim
devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com