Volkswagen ve Ford otonom ve elektrikli otomobiller geliştirmek için anlaştı

Almanya'nın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen ve Amerikalı üretici Ford anlaşma yaptıklarını duyurdu. Volkswagen ve Ford arasındaki anlaşmanın otonom ve elektrikli otomobiller konusunda olduğu öğrenildi.

12.07.2019 - 17:42
12.07.2019 - 17:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Alman otomobil üreticisi Volkswagen bugün bir açıklama yaparak Ford’un sürücüsüz otomobil birimi Argo Al için 2.6 milyon dolar yatırım yapacaklarını duyurdu. Açıklamada yapılan yatırımla birlikte şirketin değerinin 7 milyar doların üzerine çıkacağını belirtilerken, söz konusu yatırımın bir milyon dolarının nakit olacağı ve 1.6 milyon dolarının ise Volkswagen Münih’te bulunan 200 kişilik sürücüsüz otomobil birimine karşılık olarak sayılacağı ifade edildi.

Başka işbirlikleri de olabilir

Volkswagen yaptığı açıklamada Ocak ayında otomobil üreticilerinin açıkladıkları ticari araçlar üretimi konusunda işbirliklerinin de yolunda gittiğini belirterek, ar-ge ve üretim maliyetlerini düşürmek adına diğer işbirliği alanlarına bakacaklarını söyledi. Açıklamada Volkswagen in modüler otomobil platformunu (MEB) Ford ile paylaşacağı bilgisi de yer alırken, şirketlerin Ar-ge masraflarını paylaşacağına dikkat çekildi. Aynı zamanda otonom otomobiller konusunda iki şirketin küresel standartların oluşmasına katkı sağlayacağının altı çizildi. Dünya genelinde Volkswagen ve Ford firmaları 2018 yılında toplam 16,7 milyon araç satışı yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim