Dizi Fragmanları

Veda Etmişti: Afşin Yurdakul’un HaberTürk’ten Ayrılış Nedeni Ortaya Çıktı!

HaberTürk ekranlarından programcılık yapan gazeteci Afşin Yurdakul 2013 yılından beri yer aldığı kanala veda etti. Önceki akşam sunuculuğunu üstlendiği programda veda konuşması yapan Afşin Yurdakul’un HaberTürk’ten ayrılış nedeni ortaya çıktı.

Yurt dışında uzun süre gazetecilik eğitimi alan Afşin Yurdakul çeşitli yabancı basın kuruluşlarında editör olarak görev yaptı.

2011 yılında ülkesine dönen Yurdakul, ilk olarak  NTV haber merkezinde editör ve muhabirlik görevlerinde çalıştı. CBS, Al Jazeera ve SkyNews gibi dünyaca ünlü kanallarda da çalışan Yurdakul 2013 yılında transfer olduğu Habertürk TV’nin ekran yüzü oldu adeta.

‘Eksen’ isimli programla birlikte ilk kez HaberTürk Tv ekranlarına gelen başarılı gazeteci daha sonra ‘Nedir Ne Değildir?’, ‘Habertürk Manşet’ gibi programları sundu.

Son olarak ‘HT 360’ programlarını hazırlayıp sunan Afşin Yurdakul hem haber bültenlerinde sunuculuk hem de pek çok tartışma programlarında moderatörlük yaptı.

Yurdakul, dün akşam yayınlanan programıyla beraber 13 yıldır ekranlarında yer aldığı HaberTürk’e veda etti.

Güçlü anlatımıyla birçok kişinin beğenisini kazanan gazetecinin neden veda ettiği ise kısa sürede merak konusu oldu.

Habertürk TV, X (Twitter) hesabından konuyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Yurdakul’un eşiyle beraber Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) yerleşeceği için Habertürk’e veda ettiği ortaya çıktı.

Resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

”Şikago Üniversitesi öğretim üyesi Profesör Ufuk Akçiğit ile geçtiğimiz hafta İBB’ye ait Beyaz Köşk’te yapılan nikah töreni ile evlenen Habertürk Tv spikeri Afşin Yurdakul eşiyle birlikte yaşayacağı ABD’ye yerleşeceği için Habertürk’e veda etti. Nikahını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kıydığı çiftin nikah şahitliğini ise Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay, Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ ve Profesör Daron Acemoğlu yapmıştı. Törene aile üyeleri de katılmıştı. Habertürk olarak, sevgili çalışma arkadaşımız Afşin Yurdakul’a kurumumuzdaki değerli çalışmaları için teşekkür eder, değerli eşiyle birlikte yeni yaşamlarında ömür boyu mutluluklar dileriz.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/veda-etmisti-afsin-yurdakul-un-haberturk-ten-ayrilis-nedeni-ortaya-cikti-1171656

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu