Kimdir?

Vatan Şaşmaz Kimdir? Hayatı ve Ölümü

Kısa bir süre önce Vatan Şaşmaz ölümü ile tüm sevenlerini yasa boğdu. Bugün ölümünün 1. yıl dönümünde sevenleri ve ailesi tarafından anılan ünlü sunucu ve oyuncunun hayatına ve ölümüne dair tüm detayları yazımızda paylaşacağız.

Vatan Şaşmaz Kimdir?

Vatan Şaşmaz, 8 Ocak 1974’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Çanakkale Biga’lı olan ünlü sunucu, Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede doğduğu için annesinin verdiği Vatansever adı ile bilinmektedir. Zamanla sadece Vatan olarak anılan sevilen sanatçı, Çapa Ortaokulundan mezun olmuş, Pertevniyal Lisesinde eğitim hayatına devam etmiştir. Ardından Şehremini Lisesi’ne geçiş yapan Vatan Şaşmaz, lise eğitimini burada tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okumaya başlamıştır.

Sabah Şekerleri ve Vatan Şaşmaz

1996 yılında okuldan ayrılan Vatan Şaşmaz, bir süre borsacı ve yatırım danışmanı olarak kariyerinde ilerlemiştir. Üniversite yıllarında  Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı’na bağlı olan ünlü sunucu, katalog çekimlerinde, kliplerde ve reklam filmlerinde yer almıştır. Sonrasında askerlik için Şırnak’a giden Şaşmaz, askerden döndükten sonra erkeklere özel bir program olan ‘Erkekler Kulübü’ formatını Kanal 6’ya sundu ve 1998 yılında programa başladı. Kısa bir süre sonra 1999 depremi yaşandı ve ünlü sunucu depremin ertesi günü yayına çıkarak programını sürdürdü. Ardından 2000 yılında ATV’de Sabak Keyfi programını sunmaya başlayan sevilen sunucu, 875 bölüm boyunca partneri Melike Öcalan ile ekranlarda yerini aldı.

Sunuculuktan Oyunculuğa Geçiş 

Sabah Keyfi programının ardından 9 yıl boyunca Özel Hat programını sunan Vatan Şaşmaz, bu program ile Magazin Gazetecileri Derneği’nin ‘En İyi Erkek Sunucu’ ödülünü kazanmıştır. 2002 yılında yayın hayatına başlayan aile dizisi Çocuklar Duymasın ile oyunculuk kariyerine adım atan Vatan Şaşmaz, 10 yıl boyunca Engin karakterine hayat vermiştir. Oyunculuğun yanı sıra asıl mesleği sunuculukta da ilerleyen ünlü isim, 2002 yılında Öteki Yüzüm adlı kitabını çıkarmış ve 10.000 adetten fazla olan satış rakamları ile başarısını kanıtlamıştır.

Vatan Şaşmaz Kimdir? Hayatı ve Ölümü

14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş  ile New York’da evlenen Vatan Şaşmaz, 2014 yılında eşinden boşanmış, 1 sene sonra 11 Eylül 2015 tarihinde mimar sevgilisi Yasemin Adalı ile dünya evine girmiştir.

Rol Aldığı Diziler

Zordur Almak Bizden Kızı (2009)

Kandıramazsın Beni (2009)

Yalancı Romantik (2008)

Dudaktan Kalbe (2007)

Aynı Çatı Altında (2006)

Belalı Baldız (2005)

Çılgın Yuva (2005)

Çocuklar Duymasın (2002)

Vatan Şaşmaz Kimdir? Hayatı ve Ölümü

Vatan Şaşmaz Ne Zaman Öldü?

27 Ağustos 2017’de eski manken ve oyuncu olan Filiz Aker tarafından Beşiktaş’taki bir otelin 10. katında bulunan 1130 numaralı odada vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz, o sıralarda evliydi ve eşi Yasemin Adalı’dan bir bebek bekliyordu.

Öldüğü sırada 43 yaşında olan ünlü sunucu, eski sevgilisi olan Filiz Aker’in buluşma talebini kabul etmiş ve 1 aydır ikamet ettiği otele gitmiştir. Ölüm haberinin adeta bir şok etkisi yaratmasının ardından yapılan araştırmalarda, Aker’in Şaşmaz ile yaşadıkları tartışma sonrasında ünlü sunucuyu sırtından vurduğu ve sonrasında ise intihar ettiği ortaya çıkmıştır.

29 Ağustos 2017’de Üsküdar Güzeltepe Birlik Camii’ndeki cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’na defnedilen Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Adalı cenaze sırasında 5 aylık hamileydi ve Nisan ayında doğurduğu oğlunun adını ise Asil Vatan Şaşmaz olarak koyarak babasının anısını yaşatmak istemiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu