Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten dikkat çeken S-400 çıkışı: Manavdan seçilen silahlar değil

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemi hakkında gündeme damga vuracak yorumlarda bulundu. Rusya'dan hava savunma sistemi alınmasının doğru bir karar olduğunu belirten Doğu Perinçek, manavdan domates gibi seçilen silahlar olmadığını, Türkiye'nin doğru düşman tehdidini saptaması sonucu bu silahların alındığını dile getirdi.

29.07.2019 - 18:05
30.07.2019 - 11:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Akademisi’nde gençlerle buluştu. Doğu Perinçek buluşma sırasında ‘Türkiye’nin Çıkış Yolu ve Milli Hükümetin İnşası’ konulu bir de konferans verdi. Konferansın ardından gazetecilere konuşan Doğu Perinçek, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi konusunda Amerika’ya teslim olmadığını kendi partisinin de başından bu yana bu kararın yanında olduğunu söyledi.

Manavdan domates gibi seçilen silahlar değil

ABD ve Türkiye arasında krize neden olan Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alınmasının doğru bir karar olduğunu belirten Doğu Perinçek, bir manavdan domates gibi seçilen silahlar olmadığını Türkiye’nin düşman tehdidini doğru saptayarak karar verdiğini dile getirdi. Türkiye’nin tehditleri nereden geldiğini iyi analiz ettiğini ve Doğu Akdeniz’de birçok ülkenin birlik olarak Türkiye’ye karşı askeri tatbikat yaptığını belirten Doğu Perinçek, bu nedenle Türkiye’nin kendisini Amerika ve İsrail’in tehditlerine karşı silahlandırmak mecburiyeti ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Doğu Perinçek açıklamasının devamında Türkiye’nin S-400’leri satın almasının bu bakımdan stratejik bir karar olduğunu dile getirdi.

Amerikan gemisinde olanların şansı yok

Doğu Perinçek açıklamasında Türkiye’nin önünde iki strateji olduğunu belirterek, ya Türkiye cephesi ve Türkiye ittifakı olarak Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Amerika’ya karşı durmak gerektiğini ya da Amerika ile birlik olup Türkiye devletinin ve hükümetinin yıkmak için dolayısıyla da hükümetin başında olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak için bu stratejik projenin içine girmek gerektiğini dile getirdi. Burada vatanseverlerin Türkiye gemisinde olan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’yi desteklemesi gerektiğini belirten Doğu Perinçek, kendilerinin de Amerika’nın iktidar projelerine karşı aynı gemide olduklarını, Amerika gemisinde olanların ise hiçbir başarı şansı olmadığını ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim