Van’da terör örgütü PKK’ya katılmak için yola çıkan 4 kişi ve onlara yardım eden 2 kişi operasyonla yakalandı

Van'da güvenlik güçleri tarafından düzenlenen hava destekli operasyonda terör örgütü PKK'ya katılmak için yola çıkan 4 kişiyi bu kişileri kırsala götüren 2 işbirlikçi yakalandı. Drone kamerası operasyon anını saniye saniye kaydetti.

27.07.2019 - 14:50
28.07.2019 - 12:43
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma kapsamında 4 kişinin terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması tarafından kırsal alana gördürüleceği bilgisine ulaşıldı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler 4 kişi ve onları kırsalar götürecek iki kişiyi teknik ve fiziki takibe aldı. Drone’lardan da faydalanarak 6 kişi adım adım takip edildi.

Hava destekli operasyonla yakalandılar

Şüphelilerin 23 Temmuz günü kırsala gitmek için yola çıktıkları tespit edilince operasyon için düğmeye basıldı. Düzenlenen operasyonun istihbarat ve Havacılık şube müdürlükleri terörle mücadele ekipleri katılırken 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin üstlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda kırsal alana götürülmek üzere hazırlanmış gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. 6 şüpheli emniyette yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim