1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?
Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

A+A-

Vajinal estetik son zamanlarda kadınların yavaş yavaş tercih etmeye başladığı uygulamaların bütünüdür. Peki, vajinal estetik nedir? Vajinal estetik ile kadınların sık sorunlar yaşadığı genital bölge ile alakalı tedaviler geliştirilmiştir ve bu tedaviler ile sorunlara çözüm getirilmektedir. Çoğu aman genital bölge ile alakalı estetik sorunlardan dolayı vajinal estetiği tercih eden kadınlar, aynı zamanda cinsel ilişkide yaşadıkları sorunlar nedeniyle de vajinal estetik yaptırmaktadır.

Vajinal estetik kapsamlı yöntemler içermekte ve birden fazla soruna çare olmaktadır. Aynı zamanda birbirleriyle kombine edilebilen vajinal estetik ameliyatı yöntemleri sayesinde birden fazla sorun çözümlenebilmektedir. Vajinal estetik kişinin kendine olan saygısının yerine gelmesini, sorunlarını çözümlemesini ve cinsel ilişki esnasındaki yaşadığı psikolojik problemlerin üstesinden gelmesini sağlamaktadır. Vajinal estetik yöntemlerinden en çok tercih edilenleri labioplasti ve vajinoplasti olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda dış dudakların küçültülmesi veya büyütülmesi gibi bazı estetik işlemler de mevcuttur.

Vajina yıllar geçtikçe hasar alan ve bazı koşullarla beraber belki de erken zamanda sorun yaşamanıza neden olabilen bir organdır. Sık yapılan doğumlar, kilo alıp verme veya sık cinsel ilişkiye girme gibi durumlarda vajina gevşemektedir. Bu durum vajinadan ses gelmesine ve cinsel ilişkide sorunlar yaşanmasına neden olur. Vajinal estetik de bu sorunları çözümler.

Genital bölgedeki küçük dudaklarda yaşanan sarkmaları da hem estetik hem de fonksiyonel sorunlara neden olmaktadır. Vajinal estetik ile iç ve dış dudaklar biçimlendirilmektedir.

Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Vajinal Estetik Neden Tercih Edilir?

Genital bölge ile alakalı sorunlar toplum içinde konuşulmasa da kişi hem estetik anlamda hem de cinsel ilişki anlamında sorun yaşadığı genital bölge sorunlarının cerrahi müdahale ile çözümlenebileceğinden haberdar. Ancak yine de bu konuyla alakalı detaylı bilgiye sahip olmak çok daha doğru olacaktır.

Vajinal estetik adından anlaşılacağı üzere estetik bir uygulama olsa da vajinayla alakalı bazı fonksiyonel problemler nedeniyle de gerçekleştirilmektedir. Vajinal estetik bir güzelleştirme estetiği değildir, aksine sorunların çözümlenmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Vajinal estetiğe neden olan problemlerin başında iç dudakların sarkması gelmektedir, aynı zamanda vajinanın gevşemesi de bu sorunlardan biridir, kimi zaman dış dudakların küçük olması nedeniyle dolgu enjekte edilmektedir. Tüm bu uygulamalar tek bir yöntemle gerçekleştirilmeyip, her biri için farklı yöntemler bulunmaktadır.

İç dudak sarkması estetik bir problemdir ve kötü bir görünüme neden olur. Bu durum kişinin kendine olan güveninin de zedelenmesine neden olur. İç dudak estetiği olan labioplasti ile iç dudakların sarkık görünümü düzeltilmekte ve daha güzel bir görünüme kavuşturulmaktadır. Diğer yandan dış dudakların aşırı küçük olması gibi durumlarda dış dudaklara dolgu maddeleri enjekte edilerek istenen boyuta getirilebilmektedir. Vajinoplasti ise vajinanın daraltılması işlemine denmektedir. Vajinanın büyümesiyle beraber cinsel tatminsizlik baş gösterdiğinde ve bu kişi için bir sorun haline geldiğinde vajinoplasti ile sorun çözümlenmektedir.

Vajinal Estetik Kimler İçin Uygundur?

Kendini her açıdan güzel hissetmek isteyen kadınlar artık genital bölge sorunlarını da kolaylıkla paylaşabiliyor ve bu sorunlara çözüm aramaktan utanmıyor. Vajinal estetik son yıllarda büyüyen bir trend haline geldi. Özellikle genital bölgelerinde sorunlar olan ve bu sorunların cinsel ilişkilerini etkilediğini düşünen kadınlar vajinal estetik olmayı tercih etmektedir. Aynı zamanda dar kıyafetleri bile rahatlıkla giyemeyen kadınlar bu konuda özgüven eksikliği yaşamakta ve kendilerini kötü hissetmektedir. Vajinal estetik ameliyatları ile kadınların bu sorunlarına çare bulunmakta ve en iyi şekilde kendilerini güzel hissetmeleri sağlanmaktadır.

Şimdilerde kadınlar kendi vücutlarını çok iyi tanıdıkları için herhangi bir sorunu da baştan algılayabilme yetisine sahip olmaktadır. Bu durum birçok açıdan çok faydalıdır. Vajinal estetik operasyonlarının gereklilik durumları oldukça fazladır. İç ve dış dudakların büyüklüğü, vajinanın büyümesi, üst üste yapılan doğumlar nedeniyle yaşanan estetik problemler ve cinsel ilişki sırasında yaşanan sorunlar vajinal estetik ameliyatlarının nedenlerinden bazılarıdır.

Kadınlar genital bölgelerinde var olan sorunlarını bazen kendilerine bile itiraf edemeyebilirler. Bu da beraberinde kaygıyı ve psikolojik problemleri getirmektedir. Cinsel ilişkilerde yaşanan problemler de bu durumdan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kendine güvenen bir kadın olma yolunda alınan vajinal estetik kararı kişi için oldukça önemlidir. Bu sayede kadınlar kendilerini daha çok sevecek ve kendilerine güzel olduklarını itiraf edebileceklerdir.

Vajinal estetik operasyonlarıyla alakalı en çok merak edilen konulardan biri, bu ameliyatların kimler için uygun olduğudur. Aslında isteyen her kadın vajinal estetik operasyonlarını tercih edebilir. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Kişi cinsel ilişkiye hiç girmemiş olabilir, doğum yapmış olabilir veya doğum yapmayı düşünüyor olabilir. Tüm bunlar vajinal estetik ameliyatlarında önemli değildir. Genital organ gelişiminin tamamlanış olması yeterlidir.

Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Vajinal Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Her kadın sıkı ve çekici bir vajinası olmasını ister. Bu bilgi, kişinin cinsel yaşamını olumlu ölçüde etkileyerek kendine olan güvenini artırabilir. Bununla birlikte, doğuştan gelen hastalık, doğum veya fiziksel travma sebebiyle hasar gören vajina yapısına sahip olan kadınlar da vardır. Bu sorunu gidermek için yeni bir kozmetik cerrahi eğilimi gelişti. Bu işlemlerin tümüne vajinal estetik cerrahisi denmektedir. Vajinal estetik cerrahisi vajinanın görünümünü ve işlevini iyileştirir.

Vajinal estetik cerrahisi sırasında genellikle farklı yöntemler uygulanmaktadır. Vajinoplasti, labioplasti ve hymenoplasti bu yöntemlerden en çok tercih edilenleridir. Estetik ve fonksiyonel problemlerin önüne geçmek için tercih edilen vajinal estetik yöntemleri kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Vajinal estetik yöntemleri tek başına uygulanabileceği gibi birden fazla yöntem aynı anda da uygulanabilmektedir. Peki, bu yöntemlerle vajinal estetik nasıl yapılır?

Labioplasti

Vajinanın açılmasına yardımcı olan iç ve dış dudaklardaki sorunlar kişinin rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Düzensiz, asimetrik veya büyük dudaklara sahipseniz, cinsel ilişki sırasında ağrı olabilir. labioplasti bu sorunları düzeltebilir. Labioplasti ile iç ve dış dudaklardaki sarkmalar veya problemler iyileştirilerek hem sorun ortadan kaldırılır hem de cinsel ilişki sırasında sorun yaşanmasının önüne geçilir. Çoğu zaman labioplasti lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Ancak kişi çok hassassa genel anestezi de tercih edilmektedir.

Vajinoplasti

Doğum ve yaşlanma sonucunda birçok kadın vajinal gevşeme yaşar. Bu, cinsel hazzın azalmasına neden olabilir. Vajinal ve kegel egzersizlerinin vajinanın sarkmasını düzeltemediği durumlarda vajinoplasti iyi bir tercih olmaktadır. Vajinoplasti, vajinanın şeklini, büyüklüğünü ve kas dokusunu iyileştirebilen, bir tedavi şeklidir. Bu, tek başına veya vajinal estetiğin diğer yöntemleri ile kombinasyon halinde uygulanabilir.

Hymenoplasti

Hymenoplasti, kızlık zarının onarımı için tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Hymenoplasti yöntemi ile, kızlık zarının dokusu tamir edilerek herhangi bir hasar almadığı duruma getirilmektedir.

 

Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Vajinal Estetik Neden Önemlidir?

Yaşlanma, kilo alıp verme, doğum veya yer çekimi gibi etkilerle vajina farklı şekil ve ebatlarda gelmektedir, hangi vajinanın mükemmel vajina olduğunu söylemek imkansızdır. Ancak eğer kişi kendi genital bölgesinden rahatsızsa ve hem kozmetik hem de psikolojik olarak bu durumdan etkileniyorsa o halde vajinal estetik düşünmesi anormal değildir.  Zaman geçtikçe, vajina duvarları zayıflayabilir ve bu durum vajinanın görünümünün yanı sıra işlevini de değiştirebilir.

Vajinal estetik işlemi vajinasının boyut veya görünümünden rahatsız olan kadınlar için önerilir. Doğal doğum yapan kadınlar zayıflamış vajinal kaslara sahiptir  ve bu işlem için ideal aday olmaktadırlar. Vajinal estetik, çoğunlukla, maksimum düzeyde sonuç almak için kombine işlemler şeklinde yapılmaktadır. ancak tek tek uygulanması da mümkündür.

Bir vajinal estetik sonrasında kişi kendine daha fazla güvenecek ve hem sağlıksal sorunların hem de ilişkisinde yaşadığı sorunların önüne geçebilecektir. Bu nedenle vajinal estetiğin önemi fazladır. Bazı kadınlar evlilikleri süresince bazı nedenlerden dolayı sorun yaşamakta ve bu da ilişkilerini etkilemektedir. Vajinal estetik operasyonlarının ardından ise kişinin bazen evliliği kurtulmakta bazen ise partneriyle arasındaki sorunlar çözümlenmektedir.

Sorularla Vajinoplasti Hakkında Detaylar

Bir kadının vücudu yaşlandıkça bir takım değişikliklerden geçer. Kırışıklıklar oluşur ve cilt sarkmaları ortaya çıkar, aynı zamanda yağ dokuları artar ve kas kütlesi azalır. Bu değişikliklerin yanında vajinanın değişmesi de anormal değildir.  Vajinoplasti, gevşekliğin ortadan kaldırılması için kullanılan bir işlemdir. Bir vajinoplasti işlemi esnasında, vajinal açıklık ve vajinanın etrafını oluşturan kaslar toparlanacaktır ve yeniden bir araya getirilerek gergin olması sağlanacaktır.  Vajinoplasti, sadece fiziksel bir durumu düzeltmek için gerçekleştirilen bir ameliyat değildir, aynı zamanda hastanın güveni artırmak ve daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmesine yardımcı olmak için de önemlidir.

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Vajinanın gevşemesi, cinsel duyunun kaybolmasına katkıda bulunan bir faktör olabilir. Cinsel ilişki sırasında, her iki taraf için ideal bir zevk durumunu sağlamak için belirli bir sürtünme gereklidir. Çoğu zaman gevşek ve zayıf kaslara sahip olan bir vajina bunu sağlayamaz. Bu nedenle vajinoplasti uygulaması yapılmaktadır.

Vajinoplasti İle Hangi Sorunlar Çözülür?

Vajinoplasti ile vajinada meydana gelen gevşeme çözümlenerek daha sıkı bir görünüm elde edilir. Aynız amanda çok fazla sarkma ve büyüme varsa vajina küçültülerek bu sorun da ortadan kaldırılmaktadır. Eğer vajinada çok fazla açıklık varsa bu açıklık da kapatılarak estetik olarak güzel bir görünümün ortaya çıkması sağlanır.

Vajinoplasti Ne Yapamaz?

Vajinoplasti cinsel ilişkiyle alakalı her sorunu çözemez. Duygusal ya da ilişki sorunlarından kaynaklanan cinsel problemleri çözemez.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatı esnasında vajinadaki fazla deri alınarak gerginleştirilir ve vajinadaki diğer problemler de çözümlenerek işlem tamamlanır. 1-2 saat süren ameliyatta genel anestezi kullanılmaktadır.

Vajinoplasti İle Beraber Başka Bir İşlem Yapılabilir Mi?

Vajinoplasti ile aynı anda başka bir vajinal estetik işlemi yapılması mümkün değildir. Ancak vajinoplasti ameliyatından en erken 1-2 hafta sonra başka bir işlem yapılabilir.

Vajinal Estetik Rehberi: Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Doğum Sonrası Yaşanan Vajinal Sorunlar ve Vajinal Estetik

Kozmetik jinekoloji birçok kadının açıkça tartışmamayı tercih ettiği tabu bir konudur. Ancak birçok kadın, özellikle doğumun bir sonucu olarak ortaya çıkmışsa, bozulmuş vajina ile yaşamanın psikolojik yüküyle mücadele eder. Yıllar geçtikçe, doğumun bir sonucu olarak kadınların genital bölgelerinde meydana gelen değişiklikler yüzünden birçok kadının duygusal olarak travma geçirdiği olmaktadır.  Doğrusunu söylemek gerekirse, doğuma bir dizi acı verici sonuç eşlik eder:

  • Vajinanın uzaması
  • Pelvik kasların zayıflaması
  • İdrar kaçırma
  • Hemoroid
  • B azı kadınlar doğum sonrası depresyon geliştirebilir

Bazı genç kadınlar, vulvalarının aşırı büyük olduğunu düşünüyor ve sıkı kıyafetler giymeleri ve spor salonu, bisiklet sürme ve binicilik gibi spor etkinliklerine müdahale ediyor.  Kendilerini diğer kadınlarla karşılaştırdıklarında, bakışlarının ortalama olarak kabul edilen idealle uyuşmadığını fark etmektedirler. Bu, normal görünüm fikri bazen erkekler tarafından paylaşıldığından, ek rahatsızlık yaratabilir.

Çocuk sahibi olan daha kadınlar da bu durumdan oldukça şikayetçidir. çoğunluğu artık vajinalarının eskisinden farklı olduğunu düşünüyor. Onların genital bölgesi, çocuksuz oldukları zamanki durumdan beri değişti ve artık cinsel ilişkide sorunlar çıkabilir.  Bu genellikle vajinanın, Kegels gibi herhangi bir egzersizin yarar sağlayacağı noktaya kadar uzaması nedeniyle olur.

Vajinal estetik ile tüm sorunlar giderilmektedir. Vajinoplasti ile vajina sıkılaştırılmakta ve bu sayede hem görünümü eskiye yakın olmakta hem de idrar kaçırma gibi problemler çözümlenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.