Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Uzun Görünmenin Yolları Neler? Uzun Görünmek için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son Güncelleme:
 Uzun Görünmenin Yolları Neler? Uzun Görünmek için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış görünüşümüze dair birçok özelliğimizi değiştirmemiz mümkündür, saç rengimiz, kaş biçimimiz, kilomuz ve daha fazlası… Ancak boyumuzu değiştirmenin ne yazık ki kanıtlanmış bir yolu mevcut değil. Ancak doğru ipuçlarına uyulduğu takdirde boyu daha uzun göstermek mümkün.

Ergenlik çağlarında maksimum seviyeye ulaşan boy uzaması, ne yazık ki birçok kişi için ilerleyen yıllarda estetik bir sorun halini alabiliyor. Kendimizle barışık olsak dahi özgüven ve duruş üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahip olan boyumuzu daha uzun göstermek hemen hepimizin dileği. Bu nedenle sizleri doğru ipuçları ile nasıl daha uzun görünebileceğiniz konusunda bilgilendiriyoruz.

Uzun gösteren hileler

Ülkemiz genelindeki birçok kadın boy problemine bağlı olarak kendi fiziğine dair sorunlar yaşamakta ve iş hayatından sosyal yaşamına kadar her alanda daha uzun görünme yolları hakkında çözümler aramaktadır. Olduğumuzdan daha uzun görünmek için ise giyim en önemli silahtır. Doğru giyim parçaları tercih edildiği ve bunlar doğru şekilde kullanıldığı takdirde kişiler kendi boylarının daha uzun algılanmasını sağlayabilmektedir. Ancak boyu uzun göstermede giyim kadar saç ya da kilo gibi diğer yardımcı özelliklerin de etkisi yadsınamaz derecede büyüktür. Duruşunuzdan dahi etkilenen boy algısı, doğru tercihler yapıldığında fark edilir derecede değişecektir.

Kilo – boy dengesi sağlayın

uzun görünmenin yolları

Uzun Görünmenin Yolları

Kişilerin boyunu daha uzun göstermek için dikkat etmesi gereken maddelerin başında kilo ve boy dengesini sağlamak gelir. Özellikle kadınlarda bu sorun daha belirgin olmakla birlikte, fazla kilo problemi yaşayan kişilerde uzak mesafede boyun daha kısa olduğu algısı oluşmaktadır. Tabi ki fazla kilo sorunu yaşayan ve bundan rahatsızlık duyan biriyseniz her şeyden önce sağlığınız için ideal kiloya kavuşmayı hedeflemeniz gereklidir. Aksi takdirde sadece estetik kaygılar ile kilo vermeye çalışmanın yeme bozukluklarına bağlı bulimia gibi ölümcül hastalıklar ile sonuçlanabileceği unutulmamalıdır.

Alışveriş yaparken dikkat edin

Alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken püf noktaları bilmek, boyu daha uzun gösterecek parçaları seçmenizde yardımcı olur. İlk olarak alacağınız ürün ne olursa olsun kumaş ve desen konusunda dikkatli olmamız gerekir. Enine çizgili desenler ya da ekose desen kumaşlar kullanan kişinin boyunu uzak mesafede çok daha kısa göstermesi ile bilinmektedir. Tam tersi  şekilde zıt renklerde boyuna çizgiler ise özellikle pantolon tercih ederken kullanılırsa kişiyi çok daha uzun gösterir. Kumaş seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise ürünlerin kumaşını mümkün  olduğunca ince seçmektir.

uzun görünmenin yolları

Uzun Görünmenin Yolları

Ayakkabı alırken topuklu tercih etmek daha uzun görünmek isteyenlerin en sık başvurduğu hilelerden biridir. Topuklu ya da düz taban olması önemli olmaksızın ayakkabı seçerken bileği kesmeyen, üst kısmı açık ayakkabı modellerinden olmasına özen göstermek gereklidir. Bilekten bağlanan ya da bilek boyunda kalan ayakkabılar bacak boyunu daha göstermektedir.

Kemer kullanma alışkanlığı olan kişilerin de boyunu daha uzun göstermek istiyorsa bu alışkanlığına son vermesi gereklidir. Gövdeyi tam ortadan keserek boyu daha belirgin kılan kemerler yerine vücudu bir bütün olarak gösteren ince kumaş elbise ya da takımlar tercih edilmelidir.

Duruşunuzu değiştirin

Duruşunuza dikkat etmeniz sağlığınız için bilindiği gibi oldukça önemli olmakla birlikte toplum içerisindeki görünüşünüzü ve özgüveninizi derinden etkilemektedir. Daha dik duran omuzlar, daha yukarıda tutulan baş ve kalça hafif dışarı eğimli şekilde yürümek boyunuzun alabileceği maksimum uzunluğunda olmasını sağlar.

uzun görünmenin yolları

Uzun Görünmekte, kasları esnetmek için pilates uygulaması etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Kişi dik durmakta sorun yaşıyor ya da gün içerisinde kendinizi sık sık kambur dururken buluyor ise pilates gibi farklı spor türlerinden yardım alarak gövde kaslarınızı geliştirmekte, bu sayede daha sağlıklı, fit ve uzun görünen bir fiziğe sahip olabilmektedir. Ayrıca pilates yapanların ergenlik çağı bitmiş olsa dahi uzun vadede 2 santimetreye kadar uzayabildiği ispatlanmıştır.

Detaylara dikkat edin

Saç modelimize dikkat etmek gibi detaylar daha uzun boylu görünmenin yolları arasında unutulsa da aslında oldukça etkili olan taktiklerdir. Saçı sönük bir şekilde kullanmak boyun ve baş kısmını daha basık gösterirken, yüksek topuz gibi kabarık saç modelleri kadınların boyunu uzun göstermesinde etkili olmaktadır. Ayrıca uzun görünen baş ve boyun kısmı daha ince ve zarif yüz hatlarına sahip olmamızı sağlar.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kavurma nasıl yapılır? Kurban kavurması yapılışı ve tarifi
31 07 2020 - 11:26
Hacamat ne zaman yaptırılır? Temmuz ayı hacamat takvimi 2020
19 07 2020 - 10:44
Yılan burcu özellikleri nelerdir? Yılan burcu hangi tarihler arasında?
16 07 2020 - 16:29
Burçlar değişti mi? NASA burç tarihlerinin değiştiğini doğruladı
16 07 2020 - 15:09
Haftalık Burç Yorumları 29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları
29 06 2020 - 11:57
22-28 Haziran 2020 Haftalık Burç Yorumları! Bu Hafta Burcunuz Ne Söylüyor?
22 06 2020 - 12:16
Yorum Yap