Yaşam

Uzun Görünmenin Yolları Neler? Uzun Görünmek için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış görünüşümüze dair birçok özelliğimizi değiştirmemiz mümkündür, saç rengimiz, kaş biçimimiz, kilomuz ve daha fazlası… Ancak boyumuzu değiştirmenin ne yazık ki kanıtlanmış bir yolu mevcut değil. Ancak doğru ipuçlarına uyulduğu takdirde boyu daha uzun göstermek mümkün.

Ergenlik çağlarında maksimum seviyeye ulaşan boy uzaması, ne yazık ki birçok kişi için ilerleyen yıllarda estetik bir sorun halini alabiliyor. Kendimizle barışık olsak dahi özgüven ve duruş üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahip olan boyumuzu daha uzun göstermek hemen hepimizin dileği. Bu nedenle sizleri doğru ipuçları ile nasıl daha uzun görünebileceğiniz konusunda bilgilendiriyoruz.

Uzun gösteren hileler

Ülkemiz genelindeki birçok kadın boy problemine bağlı olarak kendi fiziğine dair sorunlar yaşamakta ve iş hayatından sosyal yaşamına kadar her alanda daha uzun görünme yolları hakkında çözümler aramaktadır. Olduğumuzdan daha uzun görünmek için ise giyim en önemli silahtır. Doğru giyim parçaları tercih edildiği ve bunlar doğru şekilde kullanıldığı takdirde kişiler kendi boylarının daha uzun algılanmasını sağlayabilmektedir. Ancak boyu uzun göstermede giyim kadar saç ya da kilo gibi diğer yardımcı özelliklerin de etkisi yadsınamaz derecede büyüktür. Duruşunuzdan dahi etkilenen boy algısı, doğru tercihler yapıldığında fark edilir derecede değişecektir.

Kilo – boy dengesi sağlayın

Kişi dik durmakta sorun yaşıyor ya da gün içerisinde kendinizi sık sık kambur dururken buluyor ise pilates gibi farklı spor türlerinden yardım alarak gövde kaslarınızı geliştirmekte, bu sayede daha sağlıklı, fit ve uzun görünen bir fiziğe sahip olabilmektedir. Ayrıca pilates yapanların ergenlik çağı bitmiş olsa dahi uzun vadede 2 santimetreye kadar uzayabildiği ispatlanmıştır.

Detaylara dikkat edin

Saç modelimize dikkat etmek gibi detaylar daha uzun boylu görünmenin yolları arasında unutulsa da aslında oldukça etkili olan taktiklerdir. Saçı sönük bir şekilde kullanmak boyun ve baş kısmını daha basık gösterirken, yüksek topuz gibi kabarık saç modelleri kadınların boyunu uzun göstermesinde etkili olmaktadır. Ayrıca uzun görünen baş ve boyun kısmı daha ince ve zarif yüz hatlarına sahip olmamızı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu