Uzmanlardan Çarşaf Uyarısı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
4 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte hastalıklar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere kış aylarında özellikle bireylerin direncinin düşmesi beraberinde hastalık riskini arttırıyordu. Özellikle uykuda iken bu durumun daha açık bir hale gelmesi ise beraberinde mikropların nasıl önleneceği sorusunu da ortaya çıkardı. Bilindiği üzere uzun süreli olarak çarşafların değiştirilmemesi ya da kıyafetlerin giyilmesi halinde mikropların artış göstereceği belirtildi. Özellikle son zamanlarda bireylerin bakterilere ve enfeksiyona açık hale gelmesi beraberinde bazı önlemleri almasını gerektiriyor. Bu önlemlerden birisi de hiç şüphesiz her gece yattığımız çarşafımız. Çeşitli mikroplara açık hale gelen ve sürekli değiştirilmemesi halinde risk oluşturan çarşafların, hastalıklara yol açacağı belirtiliyor.

Çarşafları Sık Sık Değiştirin

Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonrasında en büyük sıkıntının çarşaflarda yaşandığı belirtildi. Çarşafların yeterince değiştirilmemesi halinde çeşitli bakterilerin yuvası haline geldiğini belirten mikrobiyolog Philip Tierno, ‘Çarşaflar bu aşamada en çok sıkıntı çıkaran detaylar arasında yer alıyor. Bireylerin mutlaka bu duruma müdahale etmesi ve en az haftada bir çarşafların yıkanması gerekiyor. Düzenli olarak temiz çarşaf kullanılması ve bakterilerden uzak tutulması halinde ise hastalıkların başarılı bir şekilde önleneceğini savundu.

Özellikle grip, gribal enfeksiyon ve nezle gibi solunum yolu hastalıkları bulunduğunuz ortamdaki mikroplar aracılığıyla sizlere bulaşmaktadır. Grip aşısı ise özellikle sağlıklı olmaması açısından pek önerilmemektedir.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com