Uzmanlardan Çarşaf Uyarısı

Uzmanlar tarafından çarşafların sık sık değiştirilmesi gerektiği belirtildi.

04.12.2017 - 23:51
04.12.2017 - 23:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte hastalıklar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere kış aylarında özellikle bireylerin direncinin düşmesi beraberinde hastalık riskini arttırıyordu. Özellikle uykuda iken bu durumun daha açık bir hale gelmesi ise beraberinde mikropların nasıl önleneceği sorusunu da ortaya çıkardı. Bilindiği üzere uzun süreli olarak çarşafların değiştirilmemesi ya da kıyafetlerin giyilmesi halinde mikropların artış göstereceği belirtildi. Özellikle son zamanlarda bireylerin bakterilere ve enfeksiyona açık hale gelmesi beraberinde bazı önlemleri almasını gerektiriyor. Bu önlemlerden birisi de hiç şüphesiz her gece yattığımız çarşafımız. Çeşitli mikroplara açık hale gelen ve sürekli değiştirilmemesi halinde risk oluşturan çarşafların, hastalıklara yol açacağı belirtiliyor.

Çarşafları Sık Sık Değiştirin

Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonrasında en büyük sıkıntının çarşaflarda yaşandığı belirtildi. Çarşafların yeterince değiştirilmemesi halinde çeşitli bakterilerin yuvası haline geldiğini belirten mikrobiyolog Philip Tierno, ‘Çarşaflar bu aşamada en çok sıkıntı çıkaran detaylar arasında yer alıyor. Bireylerin mutlaka bu duruma müdahale etmesi ve en az haftada bir çarşafların yıkanması gerekiyor. Düzenli olarak temiz çarşaf kullanılması ve bakterilerden uzak tutulması halinde ise hastalıkların başarılı bir şekilde önleneceğini savundu.

Özellikle grip, gribal enfeksiyon ve nezle gibi solunum yolu hastalıkları bulunduğunuz ortamdaki mikroplar aracılığıyla sizlere bulaşmaktadır. Grip aşısı ise özellikle sağlıklı olmaması açısından pek önerilmemektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim