Uzmanlar whatsapp grup sohbetlerini katılanları uyardı: Kimlik bilgileri ve mesaj içeriği değiştirilebiliyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta her gün yeni bir güvenlik açığı ortaya çıkıyor. Bulunan son açık hem genel hem de özel görüşmelerdeki mesajların değiştirilebilmesine ve manipüle edilmesine izin veriyor.

08.08.2019 - 22:04
09.08.2019 - 11:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yeni bir güvenlik açığı belirledi. Kaspersky’den yapılan açıklamaya göre özellikle grup sohbeti katılımcılarının güvenlik açıkları nedeniyle yanlış mesajlarla aşağılanabileceğine dikkat çekildi. Aynı zamanda açıklamada güvenlik açıklarının çok ciddi olduğu belirtildi.

Grup sohbetleri sırasında dikkatli olun

Chebyshev, WhatsApp’taki güvenlik açıklarının tehlikeli olduğunu fakat uygulamayı kullanmayı bırakacak kadar önemli olmadığını belirterek, bu tarz açıkların her yazılım türünde ortaya çıkabileceğini söyledi. Özellikle kullanıcıları grup sohbetleri sırasında dikkatli olmaları konusunda uyaran Chebyshev, özel bir sohbet sırasında herhangi bir şüphe oluşması durumunda karşı tarafın kimliğinin doğrulanmasını önerdi. Chebyshev, Kullanıcılara WhatsApp güncellemelerini takip etmelerini ve yayınlandıktan sonra hemen uygulamalarını Güncellemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Mesaj içeriğinde ve kimlik bilgilerinde değişiklik yapılabiliyor

Bu konuda açıklama yapan başka teknoloji uzmanları daha WhatsApp’ta birden fazla güvenlik açığı tespit edildiğini ve bu açıkların sadece grup yazışmalarında kullanılan alıntı özelliğini etkilediğini söylüyor. Uzmanlara göre hackerlar tarafından tespit edilen güvenlik açıkları kullanılıyor ve grup yazışmalarında alıntı özelliğini kullanan kullanıcıların kimlik bilgileri ve mesaj içerikleri değiştirilebiliyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim