Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?

Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Sosyal medya bugün 18 yaşındaki İpek Er’e nitelikli cinsel saldırı suçundan tutuklanan ve genç kızın intihar etmesine yol açan kişi olduğu iddia edilen uzman çavuş Musa Orhan'ı konuşuyor. Musa Orhan'ın tahliye edildiği haberleri sosyal medyayı ayağa kaldırırken 18 yaşındaki genç kızın hayatını kaybetmesine rağmen uzman çavuşun tahliye edilmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Peki Musa Orhan neden tahliye edildi?
Eklenme:
 Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’in intihar etmesinin ardından, Uzman Çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğradığı sosyal medyanın gündemine gelmişti. Sosyal medyada gelen yoğun tepkiler üzerine Musa Orhan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Uzman Çavuş Musa Orhan’ın avukatının itirazı üzerine dün gece saatlerinde cezaevinden tahliye edildi. Tahliyenin duyulmasının ardından sosyal medyada bir kez daha bu konu gündemin ilk sırasına oturdu. Peki olayın geçmişi ne? Musa Orhan neden tahliye edildi?

18 yaşındaki genç kız intihar etti

2002 yılında nisan ayında dünyaya gelen ipek Er, arkasında bir mektup bırakarak Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine tecavüz ettiğini söyledi ve intihar girişiminde bulundu. Yoğun bakımda 20 gün devam eden yaşam mücadelesini geçtiğimiz hafta kaybeden genç kız bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Batman Cumhuriyet Savcılığı İpek Er’in ölümüne ilişkin soruşturma başlattı. Sosyal medyada başlatılan kampanyalar üzerine Musa Orhan tutuklandı. Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş mahkemenin verdiği tutuklama kararına itiraz ederken Siirt 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi bu itirazı değerlendirerek tahliyeye karar verdi. Mahkeme tarafından verilen karar kısa süre içerisinde Orhan’ın tutuklu bulunduğu cezaevinde ulaşırken cezaevi idaresi kararın gelmesi ile birlikte Musa Orhan’ı serbest bıraktı.

Musa Orhan soruşturması devam ediyor

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Musa Orhan’a yönelik olarak açılan nitelikli cinsel saldırı davasının ilk duruşması ise Ekim ayında görülecek. Musa Orhan aynı zamanda olayın ardından Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açığa alındı.

Tahliye haberi sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Musa Orhan’ın cezaevinden tahliye edildiği haberi basında yer almasının ardından sosyal medyayı da ayağa kaldırdı. Birçok sosyal medya kullanıcısı daha önce bir kadını kurtarmak için katil olan Kadir Şeker’in hala cezaevinde bulunduğunu hatırlatarak genç bir kıza tecavüz eden ve ölümüne yol açan Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına isyan etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap