Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?

Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçen Türkiye'de online dersler için zoom uygulaması kullanılıyor. Peki zoom uygulaması nedir? Nasıl kullanılır? Sizler için araştırdık.
Eklenme:
 Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?

Global çapta etkisini sürdüren koronavirüs salgınıyla mücadele çerçevesinde bazı önlemler alınmıştı. Okulların kapatılarak, uzaktan eğitim sistemine geçiş yapılmasıda bu önlemler arasında bulunuyordu. Bu çerçevede uzaktan eğitim sisteminde öğretmenler Zoom uygulamasını kullanarak öğrencilerine eğitim verebilecek.

Zoom uygulaması nedir? Zoom uygulaması nasıl kullanılır? Zoom uygulaması üzerinden nasıl ders anlatılır? Zoom uygulaması hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Zoom arasında mevcut durumda bir anlaşma bulunurken, bu çerçevede uzaktan eğitim sistemi söz konusu uygulama üzerine kurulacak.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom uygulamasını indirdikten sonra karşımıza çeşitli seçenekler çıkıyor. Ders vermek isteyen öğretmenler New Meeting ikonunu seçerken, ders alacak öğrencilerin ise Meetings ikonuna tıklaması gerekiyor.

Her öğrenciye ders için farklı bir ID numarası verilirken, uygulamaya giriş yapıldığında Start Meeting ikonuna tıklayarak verilen ID numarası ile gerekli olan derse öğrenciler rahatlıkla katılabiliyor. Butona tıklanmasının ardından açılan ekranda mikrofon ayarları düzenlenebiliyor.

Zoom Uygulaması Nasıl İndirilir?

Zoom’un web sitesi olan zoom.us adlı siteye giriş yapılmasının ardından, açılan ekrandaki Sing Up Free seçeneği seçilerek yeni kullanıcı kaydı oluşturulabiliyor. Yeni kullanıcı kaydı için e-mail adresi yazmanızı isteyen site, bu şekilde mail adresinize bir doğrulama postası gönderiyor. Doğrulama linki tıklandıktan sonra ise program indirme butonu karşınıza çıkıyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Nesli Tükendiği Düşünülen Misk Kedisi Nedir?
30 03 2020 - 15:12
Yorum Yap