Unutmaya Son: Unutkanlığa İyi Gelen Bitkiler

NAVİGASYONUnutkanlığa İyi Gelen Bitkiler Neler?Unutkanlık için MelisaUnutkanlık için BiberiyeUnutkanlık için Ginkgo BilobaUnutkanlık için KimyonUnutkanlık için KaranfilUnutkanlık için Yeşil ÇayUnutkanlık için Keten TohumuUnutkanlığa Bitkisel Çözüm Yoğun bir tempo içerisinde bulunduğumuz gündelik hayatta ertelediklerimiz ve yorulduğumuz için üzerinde duramadığımız her konu, sonrasında karşımıza çıkıyor ve daha büyük birer sorun halini alıyor. Ancak bu durumun temlinde yatan unutkanlık için […]

08.10.2018 - 9:10
08.10.2018 - 2:50
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Yoğun bir tempo içerisinde bulunduğumuz gündelik hayatta ertelediklerimiz ve yorulduğumuz için üzerinde duramadığımız her konu, sonrasında karşımıza çıkıyor ve daha büyük birer sorun halini alıyor. Ancak bu durumun temlinde yatanunutkanlık için bitkisel çözümkeşfine başlamak, herhangi bir ekstra çabaya girmeden çok daha verimli olmamızı sağlıyor. Hafızanızı güçlendirerek unutkanlığın yarattığı sorunları önlemek için siz de unutkanlığa iyi gelen bitkiler hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızdan edinebilirsiniz.

unutkanlığa bitkisel çözüm

Unutkanlığa İyi Gelen Bitkiler Neler?

Beynin zamanın verdiği yorgunluğa ve yaşın ilerlemesiyle hücresel boyutta yıkımlara bağlı olarak hafızasının zayıflaması oldukça olaşan bir durumdur. Ancak Alzheimer’a kadar ilerleyebilen bu durum karşısında basit ve etkili önlemleri keşfederek yaşam kalitesini yükseltmek mümkün olabiliyor.

Doğal çaylar sayesindeunutkanlığa iyi gelen bitkilerve onların mucize etkilerini öğrenmeye hemen şimdi başlayabilirsiniz.İçeriğinde yoğun vitamin ve mineral bulundurarak zihni iyileştiren bu bitkileri şu şekilde listeleyebiliriz:

Unutkanlık için Melisa

Düzenli tüketildiği takdirde hafıza üzerinde iyileştirme gücü bulunduğu bilim tarafından ispat edilen bir bitki olan melisa, problemler karşısında çözüm oluşturmadan sorumlu beyin kısımlarında sinirleri tetikleyerek performansı artırıyor.

Melisa çayı, sinirlilik halinde kişinin yatışmasını sağlar ve uyku kalitesini artırmak için de önerilir.

unutkanlığa bitkisel çözüm

Unutkanlık için Biberiye

Antik dönemden beri sevilerek tüketilen ve şifa verdiğine inanılan bitkilerden olan biberiye, içeriğinde bulunan karnosik asit isimli bir madde sayesinde beyin damarlarında tıkanmayı engeller ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur. Dikkat dağınıklığı sorunu olanlara önerilen biberiye aynı zamanda dolaşım sistemini de hızlandırarak gün içinde verimi artırır.

Unutkanlık için Ginkgo Biloba

unutkanlığa bitkisel çözüm

Adını birçoğumuzun ilk kez duyduğu bir bitki olan Ginkgo Biloba, Alzheimer hastalığına bitkisel çözüm arayan uzmanların keşfetmiş olduğu, kendisiyle aynı adlı ağaçtan elde edilen yapraklara verilen isimdir. İçeriğinde bulunan yüksek orandaki antioksidanlar sayesinde beyin ve sinir hücrelerinde iyileşme sağlayan bu bitki zaman içinde tüketen kişi için kavrama ve öğrenmeyi de kolaylaştırır.

Unutkanlık için Kimyon

Unutkanlığa bitkisel çözümarayanların aklına gelmeyeceği bir diğer madde olan kimyon, lezzeti nedeniyle yemeklerde sıkça kullansak da bal ile birlikte toz olarak tüketildiğinde gün içinde hafızayı kıuvvetlendirme etkisiyle daha da çok beğeni kazanacak bitkilerdendir.

unutkanlığa bitkisel çözüm

Unutkanlık için Karanfil

Çay şeklinde demlenerek gün içinde tüketildiği takdirde yalnızca zihne değil, diş ve kalp sağlığı için de faydalı olan karanfil, unutkanlık için bir çözüm olabilmektedir.

Unutkanlık için Yeşil Çay

Antioksidan açısından hiçbir çayın sunamadığı bir zenginliğe sahip olan yeşil çayın faydaları sayesinde ilerleyen yaşlardaAlzheimer belirtileri ile savaşmak mümkün olmaktadır.

unutkanlığa bitkisel çözüm

Unutkanlık için Keten Tohumu

Tahıl türündeki bitkiler içerisinde en değerlilerinden biri olan keten tohumu, kilo vermek amacıyla diyet yapanların hali hazırda etkilerini keşfetmiş olduğu, içeriğinde yoğun miktarda B3, B6 ve B9 vitamini içeren bir bitkidir. Bu yönüyle hafızaya da etkisini gösteren keten tohumunu yoğurt ile birlikte tüketerek daha faydalı ve lezzetli bir hale getirmek mümkündür.

Unutkanlığa Bitkisel Çözüm

Düzenli tüketildiği ve öğünlere eklenerek beslenmeye kazandırıldığı takdirde zihnin gençliğini ve hafıza gücünü koruyabilecek diğer önemli bitkiler şu şekildedir:

  • Adaçayı
  • Bakla
  • Karabiber
  • Avokado
  • Havuç

Diğer şifalı bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak içinEn Şifalı Bitkiler! Hangi Bitki Neye İyi Geliyor? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim