Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ünlü Profesör Canan Karatay Genç Ve Sağlıklı Görünmesinin Sırrını Açıkladı

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, gündem yaratan çıkışları ile tanınıyor. Canan Karatay bu defa genç ve sağlıklı görünmesini sırrını açıkladı. İşte Canan Karatay'ın sağlıklı ve genç görünmek için önerileri…
Son Güncelleme:
 Ünlü Profesör Canan Karatay Genç Ve Sağlıklı Görünmesinin Sırrını Açıkladı

Yaz aylarında tatilini Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde bulunan Akyarlar Mahallesi’nde geçirmeye devam eden Canan Karatay, sağlıklı ve dengeli beslenme ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kendisinin uzun yıllardan beri tereyağı ve zeytinyağı tükettiğini belirten Canan Karatay, sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde genç ve sağlıklı görüldüğünü dile getirdi.

Zeytinyağı Kilo Verdiriyor

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Yüksek kalorili bir yağ olmasına rağmen zeytinyağının kilo verdirdiğini belirterek, zeytinyağının aslında bir yağ olmadığını zeytin meyvesinin suyu olduğunu ifade etti. Zeytinin en sağlıklı meyve olduğunu söyleyen Canan Karatay, zeytinyağının ise ana sütünün aynısı olduğunu ve onun kadar sağlıklı olduğunu dile getirdi. Kronik hastaların ve yaşlıların sabah akşam birer fincan zeytinyağı içilmesi gerektiğini dile getiren Canan Karatay, zeytinyağı sayesinde bağırsaklarda bulunan dost bakterilerin çoğaldığını ve kanın sulandığını aynı zamanda da bağışıklık sisteminin güçlendiğini söyledi. Vücutta birikmiş serbest oksijen radikallerinin yok edilmesinde ve Alzheimer’da da zeytinyağının yararlı olduğuna dikkat çeken Canan Karatay, Karaciğer yağlanmasını, kalp krizini ve şeker hastalığını engellediğini öne sürdü. Zeytinyağının kalorisinin yüksek olduğuna kimsenin aldanmaması gerektiğini belirten Canan Karatay tam aksine kilo aldırmak yerine kilo verdiğini ifade etti.

Kahvaltıda Tereyağı Ve Turp Yiyin

Canan Karatay açıklamasının devamında en sağlıklı tereyağlarının Urfa ve Trabzon tereyağı olduğunu belirterek, tereyağının içinde %40 zeytinyağı bulunduğunu ve hiçbir zaman damarları tıkamadığını dile getirdi. Kış mevsiminin artık geldiğini hatırlatan Canan Karatay, kahvaltıda turpa tereyağı sürüp yenilmesi gerektiğini söyledi.

Genç Görünmesinin Sırrını Açıkladı

Canan Karatay, aynı zamanda genç ve sağlıklı görünmesini sırrını açıkladı. Yıllardır sadece bu yağları tüketerek beslendiğini söyleyen Canan Karatay, hareket ettiğini ve bol bol ithal olmayan fındık fıstık yediğini dile getirdi. Sağlıklı ve doğal beslenmeye gençliğini borçlu olduğunu söyleyen Canan Karatay her gün 3 saat geri dönüyor uyku saatlerine de çok dikkat ettiğini belirterek, bağırsakları korumanın da önemli olduğunu vurguladı.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu
6 11 2019 - 12:39
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01
Yorum Yap