Üniversitelerin taban ve tavan puanlarının bulunduğu YKS 2019 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı

YKS sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM’den adayların beklediği açıklama geldi. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden 2019 YKS tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar tercih kılavuzundan bakarak üniversitelerin taban ve tavan puanlarını öğrenebilecek.

18.07.2019 - 21:45
18.07.2019 - 21:45
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ÖSYM tarafından, 2019 yılı üniversite taban ve tavan puanlarını gösteren YKS 2019 tercih kılavuzu yayınlandı. Üniversite tercihini yapmak için bekleyen adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden kılavuza ulaşabilecek. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada adaylarının mutlaka kılavuzu okumaları ve tercih işlemlerini buna göre yapmaları gerektiği vurgulandı. YKS 2019 tercih işlemleri kılavuzdaki yarınlara göre yapılacak aynı zamanda tercih işlemleri sadece elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Posta yoluyla ÖSYM gönderilen tercih işlemleri kabul edilmediği gibi başvuru merkezlerinden de tercih işlemi yapılamayacak.

YKS 2019 tercihleri Salı günü başlayacak

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2019 YKS tercih işlemlerinin 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacağı belirtildi. 29 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek olan tercih işlemleri için adaylar kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak giriş yapacak ve tercihlerini tamamlayacak. YKS 2019 tercih işlemlerinin 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona ereceği belirtildi.

Kılavuz dikkatlice okunmalı

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yerleşmek isteyen adayların tercih kılavuzunu detaylı bir şekilde okumaları ardından kılavuzdaki yönlendirmeleri kullanarak tercih işlemlerini yapmaları gerekiyor. Adayların tercih etmek istediği üniversitelerin daha önceki taban ve tavan puanları yerleşme sıralamaları bu kılavuz içerisinde yer alıyor. Adaylar yönlendirmeleri takip ederek kolaylıkla tercih işlemlerini tamamlayabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim