Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Üniversite Sınavı Nerede Yapılacak ?

Üniversite Sınav Yerleri
Eklenme:
 Üniversite Sınavı Nerede Yapılacak ?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, yaptığı açıklamalarda Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında gerçekleştirilen hazırlıklara değindi. YKS’nin stadyumlarda ya da açık havada yapılma iddialarına ilişkin sosyal medyada hızla yayılan haberlere dikkat çeken Aygün, sınavın 2 buçuk milyon civarında adayın katılacağı oldukça büyük ve kapsamlı bir sınav olduğunu ve bu düzeyde katılımın aynı anda 188 farklı merkezde söz konusu sınava gireceği göz önüne alındığında YKS’nin stadyumlarda veya açık havada yapılmasının mümkün olmadığını açıkça belirtti. Dolayısıyla sınavın, halihazırda belirlenmiş olan okullarda ve çeşitli üniversitelerde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Halis Aygün yaptığı açıklamada çalışma planlarının yıllık olarak yapılması sayesinde bütün olağanüstü durumlara karşın kurum olarak hazırlıklı olduklarını belirtirken, Koronavirüs salgını başladığından bu yana hazırlıklarını özel olarak yoğunlaştırdıklarını söyledi. Bu şartlarla uyumlu bir biçimde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten ÖSYM Başkanı Aygün, “YKS hazırlığı  diğer sınavlara nazaran çok daha yoğun işleyen bir süreç. Bu nedenle soruların hazırlanması, matbaalar tarafından basılması, güvenli biçimde paketlenmesi ve nakliyesine ilişkin tüm planlamalarımız yapıldı. ÖSYM olarak hazırlıklarımız gayet sağlıklı bir şekilde devam ediyor.” dedi.

 

ÖSYM Başkanı Aygün, 188 farklı sınav merkezinde 2,5 milyona yakın adayın kalem oynatacağı YKS’nin sorunsuz bir şekilde uygulanması hususunda Bilim Kurulu’nun ve Sağlık Bakanlığı’nın her türlü önerisine dikkat edildiğini de konuşmasında vurguladı.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 15 Eylül Salı puan tablosu! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
15 09 2020 - 15:49
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Yorum Yap