1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversite Öğrencilerine İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Kapsamında Günlük 67 TL Kazanma İmkanı, SÇP Başvuruları Başladı
Üniversite Öğrencilerine İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Kapsamında Günlük 67 TL Kazanma İmkanı, SÇP Başvuruları Başladı

Üniversite Öğrencilerine İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Kapsamında Günlük 67 TL Kazanma İmkanı, SÇP Başvuruları Başladı

Türkiye İş Kurumu, Sosyal Çalışma Programı kapsamında yaz aylarında üniversite öğrencilerine gelir imkanı sağlıyor. Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kapsamında çalışmak isteyen öğrenciler günlük 67 TL ücretle çalışma imkanı bulacak. Yaz aylarında hem gelir elde edecek olan öğrenciler hem de iş hayatındaki zorlukları öğrenecek.

A+A-

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları alınmaya başlandı. Üniversite öğrencilerine yaz aylarında aylık gelir imkanı sunan İŞKUR sosyal çalışma programına katılan öğrenciler günlük 67 lira alma imkanı kazanacak. Programa başvurular 25 Haziran 2019 tarihinde başlarken, 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Sosyal çalışma programına katılmak isteyen öğrenciler, İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Birçok öğrenci programa katılmak istiyor ancak İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuru şartları nelerdir sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte SÇP Başvuru şartları ve bilinmesi gereken her şey...

İŞKUR SÇP Başvuru Şartları

Sosyal çalışma programı kapsamında başvuru yapmak isteyenler İŞKUR SÇP başvuru şartları nelerdir sorusunun yanıtını arıyor. Öncelikle bu programa başvuru yapmak isteyenlerin aktif öğrenim hayatına devam ediyor olması gerekiyor. Şu anda üniversitede okuyan ve öğrencilikleri hala devam edenlerin programa katılabileceği gibi uzaktan eğitim almaya devam edenler de yaz aylarında bu program kapsamında çalışma imkanı bulacak. Ancak Doktora öğrencileri ve Açıköğretim öğrencileri bu programa katılamayacak. Başvuru tarihinde öğrencilerin 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olmaları şartı aranıyor. Öğrencilerin başvuru yapabilmesi için dönem sonu genel akademik ortalaması 4'lük sistemde 2’nin, yüzlük sistemde ise 53.33'ün altında olmaması gerekiyor. Programa başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kuruma kayıtlı olması aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden yapılacak sorgulamalarda herhangi bir yerde çalışıyor kaydının olmaması gerekiyor. Programın uygulandığı süre içerisinde hala dersleri devam eden ve zorunlu staj yapmak zorunda olan öğrenciler de programdan yararlanamıyor. SÇP'den başvuru yapmak isteyen öğrencilerin üniversitelerin yaz uygulamaları programından ders almamaları da gerekiyor.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: İŞKUR Üzerinden Kamu Kurumlarına 3 Bin 500 Personel Alımı Yapılacak!

Ayda 800 TL Kazanma İmkanı

İŞKUR tarafından hazırlanan Sosyal Çalışma Programı’na katılan öğrenciler günlük olarak ödeme alacak. Öğrencilerin aynı zamanda sigortalarının da yatırılacağı programda 3 aylık çalışma dönemi içerisinde günlük olarak 67,35 TL ödeme yapılacak. Çeşitli pozisyonlarda haftada 3 gün boyunca çalışacak olan öğrencilerin ayda toplam 800 liranın üzerinde ücret alması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.