Üniversite Bölümlerinin İş Bulma Süreleri ve İstihdam Oranları Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yapılan açıklamada istihdam oranları, kamuda iş bulma süreleri ve oranları fazla olan bölümlere yer verildi. 

26.07.2019 - 11:21
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Cumhurbaşkanlığı tarafından konu ile alakalı yapılan açıklamada YKS tercihi yapacak olan adayların tercih seçeneklerini yayımlanan bu kılavuza göre düşünmeleri kendileri için oldukça yararlı olacaktır.

Türkiye’de istihdam edilen vatandaş sayısı ocakta geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığı zaman 872 bin kişinin azalarak 27 milyon 157 bin kişiye düştüğü gözlemlendi. İstihdam oranı ise 1,9 puanlık azalışla %44,5 oldu. Söz konusu dönemin sonlarına doğru yapılan analizlerde tarım sektöründe çalışan sayısı 345 bin, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı ise 526 bin kişi azaldı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yayımlanan İstihdam Oranları

Cumhurbaşkanlığı tarafından aynı zamanda iş bulma süreleri de yayımlandı. Bu iş bulma sürelerinin alanlardaki işsizlik durumuyla alakalı olduğu açıklaması da yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yayımlanan İş Bulma Süreleri

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanana kamuda iş bulma oranlarının olduğu bu makalenin iş bulma sürelerinin istatistiksel olarak karşılığı olduğu açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yayımlanan Kamuda İş Bulma Oranları

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim