Uludağ’da kar kalınlığı 70 cm zincir 110 lira

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
23 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ve kara kış soğuk yüzünü göstermeye başladı. Uludağ’da etkisini arttıran yoğun kar yağışı yüzünden yollar kapanırken zincir satışlarında da patlamalar yaşandı. Zincir satıcıları araç lastiklerine takılan zincirleri 110 liradan satışa sundu.

Uludağ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yollarda meydana gelen buzlanmadan dolayı yolların kapandığı gözlemlendi. Sürücüler yoğun kar altında ilerlemekte zorlanırken hafta sonu tatili için Uludağ’ı tercih edenler ise uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Kar kalınlığı Uludağ’da 70 santimetreye kadar ulaşırken jandarma ekipleri ise araçlarına zincir takmayan sürücüleri geri çevirmek zorunda kaldı.

Kış turizminin gözde merkezlerinden birisi olan Uludağ şimdiden hafta sonu tatilcilerinin akınına uğradı. Hafta sonunda kayak yapmak isteyenler dün geceden itibaren Uludağ’a gelmek için yollara düştüler ancak büyük bir şokla karşılaştılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren etkisini iyice arttıran yoğun kar yağışı nedeni ile Uludağ’da kar kalınlığı şimdiden 70 santimetreye kadar ulaştı.

Kar Kalınlığı 70 Cm

Yoğun tipi ve şiddetli kar yağışı yüzünden Uludağ yolu da 8’inci kilometreden sonra karla kaplanınca olanlar oldu. Yolda kalan araçlar yüzünden uzunca kuyruklar oluştu. Araçlarının içerisinde beklemek zorunda kalan tatilciler ise o anları dışarıyı çıkarak kar topu oynamakta buldu. Bazılarının da mangal keyfi yaptıkları gözlemlendi. Yolda kalıp zincir takmaya uğraşan sürücüler ise ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Zincir satışları da takma işlemleri ile birlikte 110 lirayı buldu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com