Uludağ’da kar kalınlığı 70 cm zincir 110 lira

Uludağ'da etkisini arttıran yoğun kar yağışı yüzünden yollar kapanırken zincir satışları da 110 liradan gerçekleşti.

23.12.2017 - 17:20
23.12.2017 - 17:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ve kara kış soğuk yüzünü göstermeye başladı. Uludağ’da etkisini arttıran yoğun kar yağışı yüzünden yollar kapanırken zincir satışlarında da patlamalar yaşandı. Zincir satıcıları araç lastiklerine takılan zincirleri 110 liradan satışa sundu.

Uludağ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yollarda meydana gelen buzlanmadan dolayı yolların kapandığı gözlemlendi. Sürücüler yoğun kar altında ilerlemekte zorlanırken hafta sonu tatili için Uludağ’ı tercih edenler ise uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Kar kalınlığı Uludağ’da 70 santimetreye kadar ulaşırken jandarma ekipleri ise araçlarına zincir takmayan sürücüleri geri çevirmek zorunda kaldı.

Kış turizminin gözde merkezlerinden birisi olan Uludağ şimdiden hafta sonu tatilcilerinin akınına uğradı. Hafta sonunda kayak yapmak isteyenler dün geceden itibaren Uludağ’a gelmek için yollara düştüler ancak büyük bir şokla karşılaştılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren etkisini iyice arttıran yoğun kar yağışı nedeni ile Uludağ’da kar kalınlığı şimdiden 70 santimetreye kadar ulaştı.

Kar Kalınlığı 70 Cm

Yoğun tipi ve şiddetli kar yağışı yüzünden Uludağ yolu da 8’inci kilometreden sonra karla kaplanınca olanlar oldu. Yolda kalan araçlar yüzünden uzunca kuyruklar oluştu. Araçlarının içerisinde beklemek zorunda kalan tatilciler ise o anları dışarıyı çıkarak kar topu oynamakta buldu. Bazılarının da mangal keyfi yaptıkları gözlemlendi. Yolda kalıp zincir takmaya uğraşan sürücüler ise ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Zincir satışları da takma işlemleri ile birlikte 110 lirayı buldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim