Ultrasonik Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

NAVİGASYONUltrasonik burun estetiğinin avantajları nelerdir?Ultrasonik burun estetiği uygulaması kimlere yapılabilir?Ultrasonik burun estetiği uygulamasında nelere dikkat edilmelidir? Ultrasonik burun estetiği uygulaması sayesinde , boyut ve şeklini yeniden şekillendirilerek, deformiteler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabiliyor.Burunda çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelmiş fonksiyonel bozuklukları da ultrasonik burun estetiği uygulaması sayesinde kolayca düzeltilebiliyor. Ultrasonik burun estetiği; ameliyat sırasında kemik kesme veya […]

17.11.2018 - 19:37
17.11.2018 - 19:37
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Ultrasonik burun estetiği uygulaması sayesinde, boyut ve şeklini yeniden şekillendirilerek, deformiteler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabiliyor.Burunda çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelmiş fonksiyonel bozuklukları da ultrasonik burun estetiği uygulaması sayesinde kolayca düzeltilebiliyor. Ultrasonik burun estetiği; ameliyat sırasında kemik kesme veya kemik kırma gibi işlemlerde, kemik aletleri yerine ultrasonik özellikli bıçak kullanılıyor. Uygulamanın bu kadar etkili olması da buradan geliyor.

Uygulamanın her aşaması, FDA onayı olduğundan ötürü yüksek güvenilirlik özelliği taşımaktadır. Klasik operasyonlarda görülen yüz üzerinde morarma ya da şişme durumları minimum seviyeye indiriliyor.

ultrasonik burun estetiği nasıl yapılır

Ultrasonik burun estetiği ile ortaya çıkan değişim.

Ultrasonik burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Burun estetiği uygulamalarının içerisinde son teknoloji olan ultrasonik burun estetiği çok sayıda avantaj sunuyor. Ultrasonik burun estetiğinin getirmiş olduğu avantajlar;

 • Kemikler kontrol altında ultrasonik olarak çalışan bir aletle milimetrik olarak kesilir. Bu yüzden istenmeyen şişme ve morarmalar yaşanmaz.
 • Damar yapıları ultrasonik teknik sayesinde hiç bir zarara uğramadığı için başarı düzeyi maksimuma yakındır.
 • Yumuşak dokuda yaşanabilecek olan travmalar ciddi düzeyde düşer.
 • İyileşme dönemi ultrasonik teknikle daha hızlıdır.
 • İstenmeyen durumun görülme riski de çok düşüktür.

Ultrasonik burun estetiği uygulaması kimlere yapılabilir?

Bu estetik uygulaması diğer estetik uygulamalarında da olduğu gibi burun gelişimi tamamlandıktan sonra yapılabilmektedir. Yani kadınlarda 15-16 erkeklerde ise 17-18 yaşlarında bu uygulama yapılabilmektedir.

Gelişimini tamamlamamış bir burunda başarılı bir şekilde ultrasonik estetik yapılsa bile burun mevcut gelişimini tamamlamadığından ötürü yapılan uygulama zamanla değişiklik gösterebilir. Bu nedenle henüz gelişim tamamlanmadan bu uygulamanın gerçekleştirilmemesi gerekmektedir.

ultrasonik burun estetiği

Ultrasonik burun estetiği uygulaması öncesi ve sonrası

Ultrasonik burun estetiği uygulamasında nelere dikkat edilmelidir?

Her operasyonda mutlaka ki dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bu uygulamada ise dikkat edilmesi önemli olan noktalar mevcuttur. Bunlar;

 • Bir hastalık veyahutta devamlılık arz eden bir ilaç kullanımı varsa mutlaka ki doktora bildirilmelidir.
 • Ameliyat gününden önce gerçekleşebilecek olan grip, nezle benzeri bir durum mevcutsa eğer bu konu mutlaka uzmana söylenmelidir.
 • Ameliyat geçmişi hakkında, uzmana detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir.
 • Uygulamadan evvel bir süre önce sulandırıcı ilaçların kullanımı uzman kontrolünde kesilmelidir. Eğer ki kesilemeyecek önemde bir ilaç bulunuyorsa bu konu mutlaka uzmanı bilgilendirmek gerekmektedir.
 • Operasyondan minimum 5 gün öncesinde bir tütün ürünü alımı durdurulmalıdır.
 • Operasyon olmadan evvel konuyla ilgili bütün soruların cevapları almak, operasyonun bütün aşamalarında kolaylık sağlayacaktır.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

 • www.rinoplasti.com
 • www.doktorsitesi.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim