Nedir?

UFO Nedir? UFO’lar Gerçek Midir?

UFO Nedir?

UFO, İngilizcede Unidentified Flying Object olarak geçen Türkçesi ise tanımlanamayan uçan cisimler olarak çevrilen kavramın kısaltılmış halidir. Bilimsel bir açıklaması olmamasına rağmen dünya dışı yaşam tezini taşıdığı iddia edilir. Türkçede ise genellikle uçan daire olarak adlandırılır.

UFO kayıtları şahitlerin kendi gözlemlerinden ve kameralara yansıyan görüntülerden ibarettir. UFO’lar ile ilgili kayıtları inceleyen kişini unvanı ufolog ve bu dalın ismi ise ufoloji olmaktadır.

UFO Çeşitleri

1. Kubbeli/Kubbesiz Diskler

2. Koni

3. Küre

4. Boomerang

5. Puro

6. Silindir

7. Halter

8. Mantar

9. Piramit

10. Dikdörtgen

11. Üçgenler

12. Satürnler

UFO Nedir? UFO’lar Gerçek Midir?

Eski Dönemlerde UFO’lar

UFO’lar eski dönemlerden beri insanlığın merak konusu olmuştur. Buna örnek olarak Mısırlıların çizimleri gösterilebilir. Mısır’da bulunan piramitlerin duvarlarında UFO resimleri bulunmaktadır. Firavun Seth’in mezarlığının yanına yazılan bu hiyeroglif çizimlerde Tanrı’nın gemisinde dinlendiği yazar ve yazının hemen yanında da uzay gemisi çizimi bulunmaktadır.

Bir başka örnek de Abydios Tapınağı’nda bulunan bir duvar yazısında uçak ve helikopter şekillerini andıran cisimlerin çizimleri bulunmaktadır.

UFO Nedir? UFO’lar Gerçek Midir?

Roswell Olayı Nedir?

1947 yılında geçen bu olay Amerika’nın New Mexico isimli eyaletinde meydana gelmiştir. Çiftçi William Mac Brazel Temmuz ayında çıkan bir fırtınada komşularının da duyduğu bir patlama sesine şahit oluyor. Sonrasındaki günlerde ise çiftliğinde metal parçalı bir enkaz buluyor ve yetkili kişilere durumu bildiriyor. Olay yerine giden ekipler, UFO olarak düşündükleri parçaları buluyorlar. Olayda yaşanan daha ilginç olay ise 3 tanesi cansız olmak üzere 4 adet dünya dışı varlıklara rastladıklarını söylüyorlar. Bu olayın sonucu tüm bölgede panik meydana geliyor. Ardından da varlıkların ve bulunan parçaların incelenmesi için bölgedeki kalıntılar 51. Bölge adı verilen ve günümüzde hala gizli olarak tutulan ve II. Dünya Savaşı döneminde de uzay çalışmaları yürüten ve son derece yüksek güvenlik önlemleri ile korunan bu üsse getiriliyor.

Olayda ilginç ve dikkat çekici olan noktalarından birisi de UFO’nun düştüğü yerin 509. Bölge olan ABD’nin en önemli askeri üslerinden biri olması oluyor. Burada önemli olan nokta ise UFO adı verilen gemilerin çoğunlukla nükleer araştırma bölgeleri, askeri üsler, yanardağ bölgeleri ve yeraltı kaynakları zengin olan yerlerde görülmesi oluyor.

Bu olay halkta büyük panik yarattığı için uzmanlar ve önde gelenler düşen cismin meteoroloji balonu olduğunu söylüyor ve olayı örtbas ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu