Ücretli Öğretmenlere Müjdeli Haber

Ücretli öğretmenlik yapanlara bakanlıktan müjdeli haber geldi.

03.12.2017 - 0:09
03.12.2017 - 0:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ücretli öğretmenlik görevi yapanlar bilindiği üzere müjdeli haber bekliyordu. Özellikle ücretli öğretmenliğin risklerinin bulunması nedeniyle öğretmenler tarafından kadro verilmesi talep edilirken, MEB tarafından da müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamalar kapsamında ise artık ücretli öğretmenlere kadro gelebilecek.

Bilindiği üzere ücretli öğretmenlik mesleği başlatıldıktan sonra yoğun bir ilgi görmesine rağmen normal öğretmenlik ile arasında pek bir fark bulunmamaktaydı. Ayrıca ücretli öğretmenlikte tecrübe kazananlar da yine kadroya geçiş sürecinde rahat olurken, iki öğretmenlik arasında tek fark kimlik üzerinde sözleşmeli yazması idi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise uzun süredir ücretli öğretmenlik yapanlar tarafından merak edilen bir konu hakkında açıklama yaptı ve kadroya geçiş sürecinin olacağını belirtti.

‘Kadroya Alınacaklar’

Ücretli öğretmenler arasında yaşanılan sıkıntıların farkında olduklarını belirten Yılmaz, ‘Bazı öğretmenlerimiz bu konularda sıkıntılar yaşıyor. Ancak biz bunların farkındayız ve gerekli işlemleri yapıyoruz. Hem ücretli öğretmenler arasında 5 yıl görev yapanlar kadrolu öğretmenliğe geçiş süresinde mülakat kolaylığı getirilecek. Hem de diğer öğretmenlerimizin de rahat bir şekilde geçmesini sağlayacağız’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı tarafından verilen müjde ise öğretmenler tarafından sevinç ile karşılandı. Sosyal medya üzerinden konu ile ilgili çeşitli görüşler atılırken, yeni öğretmen atamaları konusunda da bekleyenler sitem etmeyi unutmadı. İlerleyen zamanlarda ise MEB tarafından yeni açıklamalar yapılması bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim