Uber’in giderleri yüzde 47 artış gösterirken şirket 5.2 milyar dolar zarara uğradı

2019 yılının ikinci çeyrek gelir raporlarını yayımlayan Uber, giderlerindeki rekor artış nedeniyle oldukça büyük bir oranda zarar etti. Müşterilerine VIP yolculuk deneyimi yaşatma amacıyla yola çıkan Uber, kısa bir süre içerisinde fazlasıyla iyi bir çıkış yakalamıştı. Şu an dünyanın pek çok ülkesinde aktif olarak kullanılıyor. 

09.08.2019 - 21:51
09.08.2019 - 21:52
Yorum Yap
30 sn okuma süresi
Bir dönem ülkemizde de hizmet veren ancak kısa bir süre önce İstanbul’daki XL hizmetini gelen yasaklar nedeniyle sonlandırdığını açıklayan Uber, 2019 yılının ikinci çeyreğindeki ticari raporunu yayımladı. Uber’in yayımladığı raporda hem kullanıcı hem de aktif rezervasyonlar kapsamında ciddi bir yükselişin olduğu görülebiliyor ancak Uber’in gelirlerinde beklenen artış ne yazık ki gerçekleşmedi.

Uber, 5.2 milyar dolar zarar etmiş durumda!

Yayımlanan rapora göre özellikle nisan ve haziran ayları arasında çok ciddi bir gelir kaybına uğranmış durumda. Şirket bu süreçteki rezervasyon miktarını %31, aktif kullanıcı sayısını %30 ve gerçekleşen yolculuk sayısını ise %35 oranında yükseltmiş durumda. Ancak buna rağmen şirketin gelirlerindeki artık miktarı %14 seviyelerinde seyrediyor. Şirketin giderleri ise %147 artış gösterdi. Bu gelir gider dağılımına göre Uber, 5.2 milyar dolar zarara uğramış durumda.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim