Tüyleri Sarartmak için Bitkisel Çözüm Önerileri

Cildi tahriş, acı ya da zaman kaybı olmaksızın pürüzsüz ve doğal göstermek için bitkisel yollarla tüyleri sarartmayı deneyebilirsiniz. Tüyleri sarartmak için kullanılabilecek bitkisel yöntemler ve doğal malzemeler konusu yazımızın devamın..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
21 Ekim 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Kimyasal maddelerin cildimizde oluşturduğu hassasiyet ve hasar ya da epilasyon yöntemlerinin acısı olmaksızın koyu renkli tüyleri sarartmak için evde kullandığınız malzemeleri karıştırmaktan daha kolay bir çözüm olamaz. Bu nedenle derlemiş olduğumuztüyleri sarartmak için bitkisel çözümlerhakkındaki tüm önerileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

bitkisel tüy sarartma

Tüyleri Sarartmak için Bitkisel Yöntemler

Vücudunuzda ya da yüzünüzde bulunan tüyleri tamamen almak acılı bir işlem ya da zaman kaybı anlamına gelebilir. Bunun yerine doğallığı bozulmadan cilt üzerinde işlem yapmamıza olanak verentüy sarartma yöntemleriile siz de uzun süreli güzelliği yakalayabilirsiniz.

Tüyleri Limon Suyuyla Sarartma

Doğal ağartıcı etkiye sahip olan limon, tüyleri sarartma yolları arasında en popüleridir. Limonu kullanırken asit etkisi nedeniyle cildi tahriş edebileceği düşünülerek suyla seyreltmek gerekmektedir.

1 limonun suyuyla 1 su bardağı suyu karıştırdıktan sonra tüylerin sararmasını istediğiniz bölgeye uygulamanız ve yaklaşık birkaç saat güneş ışığı altında beklemeniz gerekir.

Limonun tahriş edici etkileri güneş ışığı altında artığından dolayıyüz tüylerini limonla sarartmakyaygın olsa da kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

bitkisel tüy sarartma

Tüyleri Balla Sarartma

Limon suyuyla birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da tüyler üzerinde sarartıcı etki gösterecek olan bal, cildi aynı zamanda nemlendirir ve besler.

2 yemek kaşığı balı yarım limonun suyuyla karıştırıp tüylü bölgelerin üzerini kaplayacak şekilde uygulayın ve minimum 4 saat bekleyin. Tercihen uygulamayı gece yaparak tüylerin tüm gece kapalı kalmasını sağlamanız gerekmektedir. Sonrasında bol suyla yıkadığınız cildinizde istediğiniz rengi elde edene kadar uygulamayı haftada 1 ya da 2 defa yaparak tekrarlayın.

Tüyleri Papatyayla Sarartma

Koyuluğundan aşırı derecede rahatsızlık duyulmayan, nispeten açık renkteki tüylerde papatya suyuyla tüyleri sarartma yöntemini deneyebilirsiniz.

Bu uygulama için 2 su bardağı kaynar suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kuru papatyayı demledikten sonra soğuyan papatya suyunu pamuk yardımıyla tüylerin üzerine uygulayın.

Sonrasında 2 saat güneş ışığı altında beklemeyi gerektiren bu uygulamayı, istenen tüy rengini elde edene kadar hafta içinde 2 defaya kadar uygulayabilirsiniz.

bitkisel tüy sarartma

Tüyleri Tarçınla Sarartma

Tarçın tek başına istenen sarartma için genelde pek yeterli olmasa da bal ve limonla birlikte kullanıldığında kesinlikle etkilerini gösteren bir maddedir.

1 yemek kaşığı bal ve aynı miktarda limon suyunu, 2’şer yemek kaşığı zeytinyağı ve tarçınla karıştırın. Karışımı uyguladığınız bölgenin minimum 4 saat boyunca beklemesini sağlayın ve cildi durulayın.

Tarçının ağartıcı etkisini artırmak için 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı limon suyu eklemeyi deneyin.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com