Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Türkiye’nin Yerli ve Milli Otomobili TOGG’un Özellikleri ve Fiyatı

Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili tanıtıldı. Vatandaşlar ise tanıtım ile beraber yerli ve milli otomobilin özelliklerinin yanı sıra fiyatını araştırmaya başladı.
Eklenme:
 Türkiye’nin Yerli ve Milli Otomobili TOGG’un Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizin yerli ve milli otomobili sonunda görücüye çıktı. Daha önceden TOGG firması tarafından son 1 hafta içerisinde görselleri paylaşılan yerli otomobilin fiyatı, özellikleri ve tasarımı vatandaşlar tarafından merakla araştırılmaya başlandı.

Ülkemizde teknolojik açıdan yeni bir soluk getiren yerli otomobil sonunda muhteşem bir lansman ile tanıtıldı. Elektrikli olan yerli otomobil sosyal medya üzerinden de büyük bir ilgi gördü. Ülkemizin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Bilim Vadisi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direksiyona geçmesi ile de yollara düşmüş oldu.

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar?

Büyük bir merak içerisinde beklenen yerli otomobilin hem lansmanı hem de tasarımı oldukça beğenildi. Binlerce tweetin atıldığı sosyal medyada üzerinde de paylaşılan fotoğraflar büyük bir beğeni topladı. Yerli otomobilin ilk test sürüşünü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Osmangazi Köprüsü’nde gerçekleştirildi.

Ancak yerli otomobilin fiyatı konusunda net bir açıklama yapılmadı. 2022 senesinde yollara çıkacak olan yerli otomobilin patent hakkı ise Türkiye’de kaldı. Ferrari ile birlikte Lamborghini gibi markaların tasarlayıcısı olan İtalyan otomotiv devi Pininfarina bu projede yer alan en büyük isim oldu. Yerli otomobilde tasarım ile birlikte far, tavan ve tamponların yanında elektrik sistemi de tanıtıldı.

Yerli Otomobilin Özellikleri

Yerli otomobilde en dikkat çeken özellik ise orta kısma yerleştirilen batarya ve ön ile arka motor yanlarındaki silüet dikkatlerden kaçmadı. Batarya bölgesi ağırlığın dengede kalması açısından taban kısmına yerleştirildi. 5 kişinin rahatça yolculuk yapabilmesi adına bagaj hacmi 500 litre olarak dizayn edildi.

Şarjın tamamı dolması ile 500 km boyunca kesintisiz bir yolculuk yapmak mümkün hale gelebilecek. Kokpit içerisinde boydan boya geniş bir led ekran ve otonom sürüş özelliği olacak. İç kısmındaki koltuklar deri, yine deri kaplamalı direksiyon simidi, tamamen sürücü odaklı kokpit, dokunmatik ekran ile muhteşem bir tasarım harikası olarak yerli otomobil ön planda yer aldı.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap