Türkiye’den Turist Rekoru Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başta terör saldırıları olmak üzere Türkiye’de yaşanılan sıkıntılar ve olaylar beraberinde turistlerin ülkeye girişini azaltmıştı. Yaşanılan olaylar sonrasında turizmde ciddi sıkıntılar yaşanırken, Türkiye ekonomisinde de azalmalar meydana gelmişti. Ancak özellikle son tatil döneminde yapılan atılımlar ve hizmetler sayesinde Türkiye’nin tekrardan yükselişe geçtiği belirtildi. Dünya çapında yapılan incelemelere göre Türkiye’deki turizm pazarının ciddi bir artış gösterdiği ve her geçen gün artışa geçeceği belirtildi. Antalya’da 2017’nin ilk 11 ayında 3 milyonu aşkın Rus turist gelirken, bu durum yeni rekorların kırılmasına da sebep oldu. Özellikle Rusların Türkiye’ye yönelik ilgisi de Türk turizm işletmecilerinin mutluluğunu arttırıyor.

Turist Şampiyonu Almanlar

Antalya bölgesinde yapılan araştırmalarda ise gelen turist sayılarında Kasım ayı için Rus turistlere Alman turistler tarafından %8’lik fark atıldığı belirtildi. İlk 11 ay baz alındığında ise Rus turistler rakiplerine fark atarak zirvede oturmayı başardı. Bu durum ise başta Almanlar olmak üzere en fazla ilgi gösteren ülkenin Rusya olduğunu göstermektedir. Ülkemize yoğun ilgi gösteren ve ilk 5’i zorlayan ülkeler arasında ise Kazakistan’ın olduğu ve bu bölgeden yoğun miktarda turist akımının da gerçekleştiği belirtildi.

Yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve reklam stratejileri ile de dünya çapındaki turistlerin ülkemize gelmesi, dünya çapında ise yeni ekonomik rekorların kırılması bekleniyor.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com