Türkiye’den Turist Rekoru Açıklaması

Yaz aylarının geçmesiyle birlikte tatil döneminin rakamları açıklandı.

03.12.2017 - 0:43
03.12.2017 - 0:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başta terör saldırıları olmak üzere Türkiye’de yaşanılan sıkıntılar ve olaylar beraberinde turistlerin ülkeye girişini azaltmıştı. Yaşanılan olaylar sonrasında turizmde ciddi sıkıntılar yaşanırken, Türkiye ekonomisinde de azalmalar meydana gelmişti. Ancak özellikle son tatil döneminde yapılan atılımlar ve hizmetler sayesinde Türkiye’nin tekrardan yükselişe geçtiği belirtildi. Dünya çapında yapılan incelemelere göre Türkiye’deki turizm pazarının ciddi bir artış gösterdiği ve her geçen gün artışa geçeceği belirtildi. Antalya’da 2017’nin ilk 11 ayında 3 milyonu aşkın Rus turist gelirken, bu durum yeni rekorların kırılmasına da sebep oldu. Özellikle Rusların Türkiye’ye yönelik ilgisi de Türk turizm işletmecilerinin mutluluğunu arttırıyor.

Turist Şampiyonu Almanlar

Antalya bölgesinde yapılan araştırmalarda ise gelen turist sayılarında Kasım ayı için Rus turistlere Alman turistler tarafından %8’lik fark atıldığı belirtildi. İlk 11 ay baz alındığında ise Rus turistler rakiplerine fark atarak zirvede oturmayı başardı. Bu durum ise başta Almanlar olmak üzere en fazla ilgi gösteren ülkenin Rusya olduğunu göstermektedir. Ülkemize yoğun ilgi gösteren ve ilk 5’i zorlayan ülkeler arasında ise Kazakistan’ın olduğu ve bu bölgeden yoğun miktarda turist akımının da gerçekleştiği belirtildi.

Yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve reklam stratejileri ile de dünya çapındaki turistlerin ülkemize gelmesi, dünya çapında ise yeni ekonomik rekorların kırılması bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim