Türkiye’den ABD’ye vize sınırlaması!

ABD Büyükelçiliği tarafından yapılan vize açıklamasına tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Akdağ, vizeler konusunda belli limitler konulduğunu söyledi.

20.12.2017 - 15:37
20.12.2017 - 15:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından dün yapılan vize duyurusunda başvuru tarihi olarak 2019 Ocak ayının gösterilmesine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti olarak vizelerle ilgili belli limitler konulduğunu söyledi. ABD’nin bu yaklaşımını eleştiren Akdağ, Washington yönetiminin bir an önce bu anlamsız tutumundan vazgeçmesi gerektiğine dikkat çekti.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Washington yönetiminin bu yaklaşımına karşı Ankara’nın da vize limiti koyduğunu dile getirdi. Bu meselenin bütün olarak iyileştirilmesi gerektiğine işaret eden Akdağ, karşılıklı olarak adımlar atıldığını ve bu noktada vatandaşların işlerini, karşılıklı iki ülke arasında gelip giden insanların işlerini kolaylaştırmak gerektiğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyet Olarak Vizeler Konusunda Belirli Limitler Getirildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin bu yaklaşımı sonucunda ABD vatandaşlarının da işinin zorlaştığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti olarak vizeler konusunda belirli limitler getirdiklerini ve bir an önce Amerikan yönetiminin bu anlamsız tutumundan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim