Türkiye’den ABD’ye vize sınırlaması!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından dün yapılan vize duyurusunda başvuru tarihi olarak 2019 Ocak ayının gösterilmesine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti olarak vizelerle ilgili belli limitler konulduğunu söyledi. ABD’nin bu yaklaşımını eleştiren Akdağ, Washington yönetiminin bir an önce bu anlamsız tutumundan vazgeçmesi gerektiğine dikkat çekti.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Washington yönetiminin bu yaklaşımına karşı Ankara’nın da vize limiti koyduğunu dile getirdi. Bu meselenin bütün olarak iyileştirilmesi gerektiğine işaret eden Akdağ, karşılıklı olarak adımlar atıldığını ve bu noktada vatandaşların işlerini, karşılıklı iki ülke arasında gelip giden insanların işlerini kolaylaştırmak gerektiğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyet Olarak Vizeler Konusunda Belirli Limitler Getirildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin bu yaklaşımı sonucunda ABD vatandaşlarının da işinin zorlaştığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti olarak vizeler konusunda belirli limitler getirdiklerini ve bir an önce Amerikan yönetiminin bu anlamsız tutumundan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com