Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Türkiye’de sinemalar ne zaman yeniden açılacak? İşte tahminler

Eklenme:
 Türkiye’de sinemalar ne zaman yeniden açılacak? İşte tahminler

Son günlerde koronavirüs vakalarının tespitinin azalması ile birlikte Türkiye, normalleşme adımları atmaya başladı. Dünyanın büyük bir kısmında olduğu gibi Türkiye’de de bir süredir kapalı olan sinema salonlarının ne zaman yeniden açılacağıyla ilgili tahminler paylaşılmaya başlandı.

Alınan sıkı tedbirler sonucu, sanat faaliyetlerinin yürütüldüğü mekanlar da dahil olmak üzere Türkiye’de birçok mekan, insanların sosyal hayatta birbirlerinden izole edilmesi için kapatıldı. Türkiye’de salgının tam olarak kontrol altına alındığını söylemek için erken olsa da salgın istenilen şekilde azalış göstermeye başladı. Uzun bir dönemi kapsayan bu normale dönüş yaklaşık olarak Şubat 2021’e kadar kademeli olarak sürecek gibi görünüyor. Henüz aşısı geliştirilmeyen ve tam olarak tedavisi bulunmayan COVID-19’a karşı devletler, önlemlerini almaya devam edecekler.

sinemalar

Türkiye’de de normale dönüş kapsamında sinema salonları bazı tedbirler alınarak yeniden açılmaya hazırlanıyor. Cinemaximum sinemalarını 3 Temmuz‘da yeniden açmak üzere planlar yapmaya başladı bile.

Dün paylaştığımız “Almanya, İspanya ve Hollanda’da sinema salonları yeniden açılıyor” başlıklı haberde de detaylarını bulabileceğiniz gibi Türkiye’de de sanat faaliyetleri yürütülen alanlarda ciddi önlemler alınacak. Bu kapsamda koltukların bir kısmının boş bırakılması ve sosyal mesafenin korunarak hizmet verilmesi gibi detaylar önemli olacak. Türkiye bu konuda henüz net kararlarını açıklamış durumda değil.

Filmlerin çıkışlarını ertelemesi nedeniyle, sinemalarda nasıl bir vizyon takvimi izleneceği ise belirsizliğini görüyor. Aynı şekilde insanların artık sinema gibi kapalı ve görece kalabalık mekanlara olan bakış açısının nasıl bir değişim ve dönüşüm yarattığı henüz bilinmiyor. Kaynak Box Office Türkiye.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Almanya, İspanya ve Hollanda’da sinema salonları yeniden açılıyor
7 05 2020 - 21:01
NASA, Tom Cruise ve Elon Musk’ın film projesini doğruladı
6 05 2020 - 14:29
Think Like A Dog filminden fragman geldi
6 05 2020 - 14:10
Sylvester Stallone Cezalandırıcı 2 filmi hakkında açıklama yaptı
5 05 2020 - 16:46
Tom Cruise ve Elon Musk film için bir araya geliyor
5 05 2020 - 14:50
Michelle Obama’nın hayatını anlatan “Benim Hikayem” fragmanı yayımlandı
5 05 2020 - 14:24
Yorum Yap