1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Türkiye’de sağlıkta yeni dönem başlıyor!
Türkiye’de sağlıkta yeni dönem başlıyor!

Türkiye’de sağlıkta yeni dönem başlıyor!

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni açıklama ile birlikte sağlık hizmetlerinde başlayacak yeni dönem hakkında bilgiler paylaşıldı.

A+A-

Türkiye'de 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile yeni bir sağlık sistemi devreye alınacak. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda sağlık tesisleri denetim ve izleme sistemi kapsamında koordinasyonlu bir çalışmanın yapılacağı belirtilirken, uygulama geniş bir kapsam dahilinde tüm paydaşlar üzerinden gerçekleştirilecek.

Den-İz sistemi başlıyor!

Açıklamaya göre web ve mobil dönüşümün yapılacağı mevcut takip alanlarında, vatandaşların da katılımı esas alınacak . Böylece sağlık Hizmetleri alırken çeşitli sorunlar ile karşılaşan vatandaşların mevcut sorunları çözmesi ve sağlık hizmetlerindeki aksaklıkların giderilmesi adına uygulama üzerinden göndereceği ihbarlar ve şikayetler detaylı bir şekilde takip edilecek. Mevcut hizmetlerde hem sağlık çalışanlarının daha iyi şartlarda hizmet vermesi hem de sektörde yaşanan problemlerin giderilebilmesi adına uygulamanın ciddi bir katkı sağlayacağı belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamada üstelik gelişmiş bir raporlama sisteminin kullanılacağı ve anlık olarak raporlara ulaşabileceği ifade edildi. Şikayet ve ihbarların yanı sıra özellikle rutin olarak gerçekleştirilen denetimlerde de tüm çalışmalar mevcut uygulama üzerinden yapılarak kapsamlı bir veritabanı oluşturulmuş olacak.

Mevcut sistemde yazılı olarak yapılan çalışmalar hem kağıt israfı hem de verilerin dijital geçirilmesini zorlaştırırken yeni uygulama tüm bu gereksinimleri ortadan kaldıracak, daha hızlı bir şekilde çözüme ulaşılmasını sağlayacak. Üstelik merkez dışındaki taşra gibi bölgelerde de denetimler mobil uygulamalar aracılığıyla daha kolay bir şekilde yapılabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.