Türkiye 34 milyon kullanıcı ile en çok Instagram kullanan altıncı ülke oldu

Türkiye, 2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram kullanıcı sana sahip olan ülkeler sıralamasında 6. sırada yer aldı. Türkiye'de 34 milyon Instagram kullanıcısı olduğu öğrenildi.

18.07.2019 - 15:39
18.07.2019 - 17:01
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye, 2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler arasında 34 milyon kullanıcı ile 6 sıraya yerleşti. Ajans Press, tarafından yapılan araştırmada dünyada en çok Instagram kullanan ülkeler sıralandı. Amerika 2019 verilerine göre dünyada en çok Instagram kullanıcısına sahip olan ülke oldu. Amerika’da Instagram kullanıcı sayısı 110 milyon kişi olurken en yakın rakibinden neredeyse 2 kat fark ile önde olduğu belirtildi. Brezilya ise 64 milyon Instagram kullanıcısı ile 2. sırada yer aldı. Listede Hindistan 3. olurken sırasıyla, Endonezya, Rusya, Türkiye, Japonya, İngiltere, Meksika ve Almanya dünyada en çok Instagram kullanan ülkeler oldu.

Türkiye’de 34 milyon instagram kullanıcısı var

Türkiye Listenin 6. sırasında kendine yer bulurken Türkiye’de toplam 34 milyon Instagram kullanıcısı olduğu tespit edildi. Dünya genelinde toplam İnstagram kullanıcısının sayısı ise geçen yıla oranla 50 milyonun üzerinde artış gösterdi ve 850 milyonu aştı.

Beğeni sayıları güncelleniyor

Instagram ile ilgili 2019 yılında başından bu yana basına yansıyan haber sayıları da ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında ortaya çıktı. Dünya genelinde 2019 yılının başından bu yana Instagram hakkında 12 bin 348 yazılı basın haberi yapıldı. Son dönemlerde Instagram tarafından yayınlanması planlanan yeni bir güncelleme bu haberlerin büyük çoğunluğuna konu oldu. Instagram “beğeni sayısı” güncellemesinin, kullanıcıları ikiye böldüğü görüldü. Bazı kullanıcılar güncellemeyi yerinde bulurken bazıları ise buna gerek olmadığını savundu. Instagram dünyanın bazı ülkelerinde deneme amaçlı beğeni sayısını gizlemeye başladı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim