Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı

Vodafone şebeke sorunu bugün arama motorları üzerinde en çok aranan konulardan biri oldu. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde sevdikleri ile bayramlaşmak isteyen vatandaşlar sabah saatlerinde telefonlara yüklendi. Bir ara telefon operatörlerinde şebeke sorunu yaşanmaya başlandı. Peki Vodafone şebeke sorunu bitti mi? Turkcell Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu neden yaşanıyor?
Eklenme:
 Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı

Bu yıl Ramazan Bayramı koronavirüs gölgesinde olunca vatandaşlar telefon üzerinden Bayram kutlamaya başladı. Sabah saatlerinden bu yana telefonlar yoğun olarak kullanılmaya başlandı ve vatandaşlar birbirini aramaya devam ediyor. Ancak birkaç saatten bu yana Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanıyor. Telefonuyla sevdiklerine ulaşamayan vatandaşlar ise internet üzerinde hatlar çekmiyor mu sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki Vodafone şebeke sorunu düzeldi mi? Hatlar neden çekmiyor? Şebeke sorunu ne zaman düzelecek?

Hatlar çekmiyor mu?

Vatandaşlar sabah saatlerinden bu yana bazı bölgelerde hatların çekmediğini ve sıkıntı yaşadıklarını sosyal medyada dile getiriyor. Alınan bilgiye göre 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında vatandaşlar bayramlaşmayı telefon üzerinden yapmaya başladığı için yoğunluk yaşanıyor bu nedenle de hatlarda şebeke problemi ortaya çıkıyor.

Vodafone şebeke sorunu düzeldi mi?

Özellikle Vodafone şebeke sorunu yaşandığı yönünde sosyal medyada bilgiler olurken henüz GSM operatörü tarafından bu konuda bir açıklama yapılmadı. Ancak sosyal medya kullanıcıları sorunun her yerde değil bölgesel olarak yaşandığını söylüyor ve yoğunluk geçtikten sonra şebeke sorununun da düzelmesi bekleniyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Twitter’da Büyük Yenilik: Sesli Tweet! Sesli Tweet Nasıl Atılır?
18 06 2020 - 13:57
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap