Türk yük gemisinin Türk vatandaşı 10 mürettebatı korsanlar tarafından rehin alındı

Kamerun’un Douala Limanı’ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı’na gitmek için hareket eden Paksoy-1 isimli Türk yük gemisi korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılan gemiye ilişkin Dışişleri Bakanlığı önemli açıklamalar yaptı.

16.07.2019 - 21:57
17.07.2019 - 11:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

13 Temmuz akşam saatlerinde meydana geldiği öğrenilen olayda Türk vatandaşı 10 denizcinin korsanlar tarafından rehin alındığı belirtildi. Korsanların saldırısına uğrayan ve mürettebatı kaçırılan geminin içinden çekilen fotoğraflar da basına yansıdı. Ortaya çıkan fotoğraflarda geminin radar cihazı ve telsizlerin bulunduğu bölümlerine mermilerin isabet ettiği görülüyor.

Dışişleri Bakanlığından açıklama

Kaçırılan Türk gemisi ile ilgili Dışişleri Bakanlığına bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada 13 Temmuz akşamı, Douala Limanından (Kamerun) Abidjan’a (Fildişi Sahili) gitmekte olan Türk bandıralı Kargo gemisinin Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğradığı belirtildi. Açıklamanın devamında saldırı sonucunda Türk vatandaşı olan gemi mürettebatının bir bölümünün korsanlar tarafından kaçırıldığı belirtilerken, korsanların gemiyi terk etmesinin ardından geminin Tema Limanına (Gana) çekildiği ifade edildi. Bakanlık, kaçırılan Türk vatandaşlarının serbest bırakılması için Nijerya ve Gana makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığını duyurdu.

Aileleri perişan oldu

Diğer yandan kaçırılan Türk denizcilerinin aileleri bir an önce denizcilerin geri gelmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Denizcilerin hayatından endişe ettiklerini belirten aileler, kaçırıldıkları günden bu yana herhangi bir haber alamadıklarını, özellikle de karşılığında hiçbir şey talep edilmemesi nedeniyle hayatlarından endişe ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim