Türk Hava Yolları Şehit Eren Bülbül’ün Memleketinin Adını Verdiği Maçka Uçağının Görüntülerini Paylaştı

Türk Hava Yolları’nın filosuna kattığı 'rüya uçak' olarak adlandırılan ilk Boeing 787-9 Dreamliner’a teröristlerin yerini askerlere gösterdiği sırada şehit edilen Eren Bülbül'ün memleketi olan Maçka ismi verildi. Uçağa isminin verildiği anlar Türk Hava Yolları tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

28.06.2019 - 21:20
28.06.2019 - 21:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türk Hava Yolları sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, filosuna yeni kattığı ilk Boeing 787-9 Dreamliner’a Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün memleketinin isminin verildiği anları yayınladı. “İyi ki varsın Eren” notuyla yapılan paylaşımda, uçağın çok yakında Trabzon’a gideceği duyuruldu.

Eren Bülbül’ün Mezarı Ziyaret Edilecek

Türk Hava Yolları daha önce yaptığı açıklamada yeni uçağa Kahraman Eren’in memleketinin isminin verildiğini duyurmuştu. Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada ilk uçuşun Trabzon’a yapılacağı ve ailesi ile birlikte Eren’i ziyaret edecekleri belirtilmişti. Türk Hava Yolları uçağın ismini vermeden önce sosyal medyada da bir anket yapmış ve kullanıcıların büyük çoğunluğu uçağa Eren Bülbül’ün memleketinin isminin verilmesini istemişti. Aslında sosyal medya kullanıcıları uçağa direkt olarak Şehit Eren Bülbül’ün isminin verilmesini istiyordu, fakat Türk Hava Yolları’nın prensipleri gereği uçaklara kişilerin isimleri verilmiyor. Bu nedenle Şehit Eren Bülbül’ün memleketi olan Maçka ismi yeni uçağa verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim