Ekonomi

Türk Hava Yolları 23 Haziran Seçimleri Öncesinde İstanbul’da Yoğunluk Yaşıyor

İstanbul’da 23 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde Türk Hava Yolları yoğunluk yaşıyor. Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul’da yüzde 87,4 doluluk ile uçtukları belirtildi.

İstanbul’da 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde Türk Hava Yolları’ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada seçim öncesinde İstanbul seferlerinin doluluk oranının yüzde 87,4 olduğu belirtildi.

Türk Hava Yolları’nın açıklamasının devamında 20, 21, 22 ve 23 Haziran tarihlerinde İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı toplam 4 bin 939 seferde 738 bin 413 yolcu taşınacağı ifade edildi.

Yolcu Sayısı Artabilir

Türk Hava Yolları’nın açıklamasında 4 günlük sayılar incelendiğinde İstanbul’a 382 bin 022 yolcu gelmesinin beklendiği belirtilerken, İstanbul’dan ayrılacak olan yolcu sayısının ise 356 bin 391 olmasına dikkat çekildi. Ramazan Bayramı tatili boyunca İstanbul’da başarılı bir operasyona imza atıldığının belirtildiği açıklamanın devamında, 20 – 23 Haziran tarihleri arasında da Türk Hava Yolları’nın yeni evinde yüzde 87’nin üzerinde doluluğa ulaştığı ve bu oranın daha da artmasının beklendiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu