Tunceli’de operasyonda öldürülen 5 teröristten 2’si terörden arananlar listesinde çıktı

Tunceli’de güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyon kapsamında öldürülen 5 teröristten ikisi İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesi mavi kategoride yer alan, 'Seydo Azad' kod adlı Taylan Kutlar ile gri kategoride yer alan 'Pirdoğan' kod adlı Hıdır Çallin olduğu belirlendi.

20.07.2019 - 14:16
21.07.2019 - 11:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Tunceli Munzur Vadisi bölgesinde güvenlik güçleri tarafından 10 Temmuz günü savaş uçaklarının da desteği ile düzenlenen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerden ikisinin kimliği tespit edildi.

2 terörist terörden arananlar listesinde çıktı

Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürülen 3 teröristin terör örgütü PKK mensubu olduğu öğrenilirken,  iki teröristin ise MLKP’li olduğu belirlendi. Öldürülen 5 teröristin cenazelerinin kimliklerinin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğü belirtildi. Yapılan ilk incelemede 2 teröristin İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesi gri ve mavi kategoride oldukları tespit edildi.

Ödülle aranıyorlardı

Kimliği belirlenen teröristlerden birinin terör örgütü MLKP’nin sözde Türkiye sorumlusu ve İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesi mavi kategoride yer alan, başına bir buçuk milyon lira ödül konulan ‘Seydo Azad’ kod adlı Taylan Kutlar ile yardımcısı gri kategorideki 300 bin lira ödülle aranan ‘Pirdoğan’ kod adlı Hıdır Çalli’nin olduğu öğrenildi. Tunceli’deki operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristin PKK’lı oldukları öğrenilirken kimliklerinin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim