Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Tunceli’de 11 Gündür Kayıp Olan Gülistan Doku Baraj Gölünde ve Derede Aranıyor

Son Güncelleme:
 Tunceli’de 11 Gündür Kayıp Olan Gülistan Doku Baraj Gölünde ve Derede Aranıyor

Tunceli’de 11 günden bu yana koyup olan Gülistan Doku hala bulunamadı. 21 yaşındaki üniversite öğrencisi için arama kurtarma ekipleri Uzunçayır baraj gölü ve kıyısı ile göle su sağlayan Dinar Deresi çevresinde arama yapmaya başladı. Gülistan Doku’nun öldürüldüğünden ya da intihar ettiğinden şüphe ediliyor.

Eski Bir İntihar Notu Bulundu

Genç kızı arama çalışmaları sürerken 12 Ocak tarihinde odasında Gülistan’a ait olduğu belirlenen bir intihar notu bulundu. Söz konusu not hakkında açıklama yapan Gülistan’ın oda arkadaşı, notun 2018 yılında aralık ayında yazıldığını şaka amaçlı olduğunu dile getirdi. Gülistan’ın dolabının sürekli dağınık olduğu için kendilerinin dalga geçtiğini onun da böyle bir not yazdığını ifade eden oda arkadaşı gülüp eğlendikleri her şeyin genç kız tarafından saklandığını dile getirdi.

Görüşmek İstedim Kabul Etmedi

Gülistan ile bir dönemi aynı kafede çalıştığını söyleyen başka bir arkadaşı ise Gülistan’ın 5 Ocak Pazar günü Zaynal Abakarov ile görüştüğünü fakat kendisinden haber alamadıktan sonra Zaynal’la  mesaj attıklarını görüşme talebini kabul etmediğini ifade ettiği. Zaynal’ın gönderdikleri ilk mesajda Gülistan ile ilgili olarak konuşmak istemediğini söylediğini belirten arkadaşı, daha sonra iş yerine gittiğini ancak Gülistan’dan haber alamadıklarını söylemelerine rağmen gencin son derece rahat davrandığını dile getirdi. Zaynal’ın evli olduğunu emniyetteki kayıtlardan öğrendiklerini belirten arkadaşı, pazar günü ifade vermeye gittiklerini o zaman da Zaynal’ı sorduklarını ancak kendilerinden sonra ifadesinin alınacağını söyleyerek gönderdiklerini dile getirdi.

Baş Şüpheli Minibüsçü

Zaynal’ın polis olan üvey babası ise yaptığı açıklamada 13 yaşından beri Zaynal’ın yanlarında olduğunu belirterek bir buçuk yıldır Tunceli’de bulunduklarını ve kendisinin kesinlikle evli olmadığını söyledi. Zaynal’ın aile ile karşılaşmaması için birkaç gün işe gelmeyeceğini ve Alanya’da olduklarını belirten polis üvey baba, o evde kalamayacaklarını ve bunun bir mantığı olmadığını günlük hayatlarına devam ettiklerini dile getirdi. Kendisine göre baş şüphelinin minibüsçü olduğunu söyleyen üvey baba, minibüste olan herkesin kameraların bulunduğu yerlerde indiğini ancak Gülistan’ın kameranın olmadığı yerde inmesinin manidar olduğunu ifade etti. Olayın uzaktan yakından kendileri ile ilgisi olmadığını belirten üvey baba, kendisinin de ilk başta intihar olduğunu düşündüğünü fakat bugüne kadar suda bulunması gerektiğini söyledi.

2 Ay Önce Ayrıldılar

Gülistan ve üvey oğlunun 2 ay önce ayrıldıklarını söyleyen üvey baba, cumartesi günü Gülistan’ın eve geldiğini ve Zaynal’ı sorduğunu daha sonra da eşinin kendisini içeriye davet ederek çay ikram ettiğini bir iki saat sonra da üvey oğlunun eve geldiğini dile getirdi. Hiçbir zaman Gülistan ve Zeynal arasında tartışma ya da arbede yaşanmadığını belirten polis memur, pazar günü ilk olarak üvey oğlunun asayişte ve karakolda 2 defa ifade verdiğini dile getirdi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Yorum Yap