TSK’dan Terörist Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
2 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başta Suriye sınırı olmak üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan teröristlere yönelik operasyonlar devam ediyor. Bilindiği üzere yapılan açıklamalarda teröristlerin kış hazırlığında olduğu ve bu sebeple de çeşitli bölgelerde yuvalandığı belirtilmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı güvenlik güçleri tarafından terör örgütlerinin yapılanmaması ve kışa hazırlıksız yakalanması için peş peşe operasyonlar düzenleniyor. Gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında ise onlarca teröristin öldürüldüğü ya da canlı ele geçirildiği belirtildi. Ayrıca teröristlerin yanı sıra operasyonlar sırasında çok sayıda mühimmat, el yapımı patlayıcı malzemeleri de ele geçirildi. Önümüzdeki günlerde yapılan operasyonlar ise teröristlere peş peşe darbelerin vurulacağı belirtiliyor.

100 Terörist Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan bir diğer açıklamada ise sözde lider kadrodaki teröristler de olmak üzere son 1 hafta içerisinde yaklaşık olarak 100 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. TSK’dan yapılan açıklama ise şu şekilde; ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı güvenlik güçlerimiz tarafından hudut ve şehir güvenliğinin sağlanması amacıyla çeşitli operasyonlar düzenlenmiştir. Bu operasyonlar sonrasında ise son 1 haftada 100 terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.’

Öte yandan operasyonların ise tüm hızıyla devam edeceği ve teröristlerin etkisiz hale getirileceği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da açıklanmıştı. Kış hazırlığında bulunan teröristler ise hazırlıksız bir şekilde yakalanacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com