TSK tek tek öldürdü terör örgütü elebaşlarını sıra kimde korkusu sardı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemlerde gerçekleştirdiği hava harekatları sonucu terör örgütünün sözde yöneticileri tek tek etkisiz hale getiriliyor. Güvenlik güçlerinin hiçbir sivil yerleşim yerine ve sivillere zarar vermeden gerçekleştirdiği hava harekatları sonucu terör örgütünün sözde liderleri de büyük korku yaşıyor.

11.07.2019 - 10:09
11.07.2019 - 11:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarılı operasyonları terör örgütü PKK içinde korku ve panik yaratmayı sürdürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve MİT’in 27 Haziran 2019 tarihinde ortaklaşa yürüttüğü operasyonda terör örgütünün sözde başkanlık ve yürütme konseyi üyelerinden Diyar Garip Muhammed adlı terörist öldürülmüştü. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede hiçbir sivil yerleşim yerine ve sivillere zarar vermeden yürüttüğü operasyonlar terör örgütü içinde korku ve paniğe neden oldu.

Birbirlerini suçlamaya başladılar

Terör örgütü elebaşları arasında yaşanan panik telsiz konuşmalarına da yansıyor. Birbirlerini casuslukla suçlanan teröristler arasında şu anda güvensizlik ve huzursuzluk en üst seviye çıkmış durumda. Terör gruplarının artık kontrol etmekte zorlanan elebaşları, söz geçirme kabiliyetlerini de kaybetmek üzere. Güvenlik kaynakları tarafından yapılan değerlendirmelerde ise terör örgütü içerisinde ki bu güvensizlik hem alt kadrodaki terörist elebaşları arasında olumsuz etkilere neden oluyor. Sözde elebaşlarının teröristler üzerindeki zaten zayıflayan etkileri bu gelişmelerin ardından iyice azaldı. Bunun sonucunda da örgüt içindeki çözülmeler ve kaçışlar başladı. Son dönemlerde terör örgütüne olan katılımlar neredeyse yok denilecek kadar az.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim