TSK Tayin ve İzinleri 3 Aylığına Durdurdu Sınır Ötesi Operasyon Her An Başlayabilir

Türkiye'nin Suriye sınırında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye yönelik yeni bir operasyon her an başlayabilir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır birliğinde bulunan askerlerin izinlerini ve tayinlerini iptal ettiği ve sınıra sevkiyatın devam ettiği öğrenildi.

12.07.2019 - 10:33
12.07.2019 - 11:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla son günlerde Suriye sınırına askeri sevkiyatlara hız kazandırdı. Aynı zamanda Türkiye’nin ABD destekli bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’ye yeni bir operasyon düzenlemeye hazırlandığı öğrenildi. Mehmetçik operasyon için bölgede geri sayıma başladı.

İzin ve tayinler iptal edildi

Terör örgütü PKK’ya yönelik Suriye’de bir operasyon an meselesi gibi görünüyor. Doğu ve Güneydoğu’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin izin ve tayinleri TSK tarafından 3 aylığına iptal edildi. Bölgede yoğunluk devam ederken dün Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırındaki askerliği birliklere personel ve tank takviyesi yapıldı. Komandolar farklı bölgelerdeki birliklerden alınarak Kilis’e gönderildi. Daha sonra da komandoları taşıyan otobüsler, obüs ve tank yüklü askeri tırlardan oluşan askeri konvoy Gaziantep istikametine devam etti. Konvoy büyük güvenlik önlemleri altında ilerlerken Şanlıurfa’nın Suriye sınırında konusu askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği ortaya çıktı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim