TSK Açıkladı: PKK Üst Yapılanmasına Büyük Darbe!

Son dönemde operasyonlarını arttıran Türk Silahlı Kuvvetleri’nden müjdeli haber geldi.

17.11.2017 - 18:26
17.11.2017 - 18:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

PKK başta olmak üzere PYD, IŞİD gibi terör örgütlerini ortadan kaldırmak amacıyla sürdürülen operasyonlarda başarılı sonuçlar alınıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde askerlerimizi şehit eden teröristlere yönelik operasyonlar düzenlenmiş ve etkisiz hale getirilmişti. Ayrıca terör örgütünün kış yapılanmasına yönelik operasyonlar da sürekli olarak devam etmekte, hazırlanmalarına fırsat verilmemektedir. Son olarak yapılan açıklamada ise askerlerimiz tarafından Şırnak Bestler-Dereler kırsalında operasyon düzenlendiği, etkisiz hale getirilen teröristler arasında da üst düzey yöneticilerin bulunduğu belirtildi.

Aze ve Herekol Yakalandı

Bilindiği üzere terör örgütü PKK özellikle Şırnak kırsalında yapılanmaya başlamıştı. Öte yandan sürdürülen operasyonlar ve alınan istihbaratlar sonucunda üst düzey yöneticilerin isimleri ele geçirildi. Başlatılan operasyonların ardından Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından herhangi bir zayiat verilmezken, terör örgütünden üst düzey yöneticiler başta olmak üzere teröristler etkisiz hale getirildi. Resmi site üzerinden yapılan açıklamalara göre bir süredir turuncu listede bulunan ve aranan Aze Malazgirt kod adlı Aslı Özkaya ile Herekol Heşet kod adlı Rahmi Ayhan’ın etsizi hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca Şırnak kırsalının yanı sıra Diyarbakır’ın Hazro bölgesinde gerçekleştirilen güvenlik kontrolleri sırasında çatışma çıktı ve PKK’ya bağlı olan 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 teröristte üzerinde bulunan kalaşnikof ve diğer ekipmanlar ile yakalandı.

Son olarak Tunceli’nin Ovacık bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda ise MKP terör örgütüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 4 teröristin başarılı bir şekilde etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim