TSK Açıkladı: PKK Üst Yapılanmasına Büyük Darbe!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

PKK başta olmak üzere PYD, IŞİD gibi terör örgütlerini ortadan kaldırmak amacıyla sürdürülen operasyonlarda başarılı sonuçlar alınıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde askerlerimizi şehit eden teröristlere yönelik operasyonlar düzenlenmiş ve etkisiz hale getirilmişti. Ayrıca terör örgütünün kış yapılanmasına yönelik operasyonlar da sürekli olarak devam etmekte, hazırlanmalarına fırsat verilmemektedir. Son olarak yapılan açıklamada ise askerlerimiz tarafından Şırnak Bestler-Dereler kırsalında operasyon düzenlendiği, etkisiz hale getirilen teröristler arasında da üst düzey yöneticilerin bulunduğu belirtildi.

Aze ve Herekol Yakalandı

Bilindiği üzere terör örgütü PKK özellikle Şırnak kırsalında yapılanmaya başlamıştı. Öte yandan sürdürülen operasyonlar ve alınan istihbaratlar sonucunda üst düzey yöneticilerin isimleri ele geçirildi. Başlatılan operasyonların ardından Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından herhangi bir zayiat verilmezken, terör örgütünden üst düzey yöneticiler başta olmak üzere teröristler etkisiz hale getirildi. Resmi site üzerinden yapılan açıklamalara göre bir süredir turuncu listede bulunan ve aranan Aze Malazgirt kod adlı Aslı Özkaya ile Herekol Heşet kod adlı Rahmi Ayhan’ın etsizi hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca Şırnak kırsalının yanı sıra Diyarbakır’ın Hazro bölgesinde gerçekleştirilen güvenlik kontrolleri sırasında çatışma çıktı ve PKK’ya bağlı olan 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 teröristte üzerinde bulunan kalaşnikof ve diğer ekipmanlar ile yakalandı.

Son olarak Tunceli’nin Ovacık bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda ise MKP terör örgütüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 4 teröristin başarılı bir şekilde etkisiz hale getirildiği duyuruldu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com