Trump’tan CNN’e Şok Hakaret

ABD Başkanı Trump, CNN ajansına yönelik yoğun eleştirilerde bulundu.

26.11.2017 - 16:25
26.11.2017 - 16:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Trump, CNN ajansına yönelik yoğun eleştirilerde bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, bir bölgeyi ya da topluluğu hedef alan eleştirilerine devam ediyor. Bilindiği üzere Donald Trump göreve geldiği günden itibaren yaptığı değişiklikler ve eleştiriler ile tepkileri üzerine çekmişti. Son olarak ABD merkezli olarak faaliyet gösteren CNN’i hedef alan Trump, haber kanalının ABD’yi temsil etmediğini ve dış ülkeler tarafından da ABD’nin küçük gösterildiği belirtildi.

Fox News’in ABD’de daha önemli olduğunu belirten Trump, ‘CNN International önemli bir yalan haber kaynağı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ulusumuzun küçük düşmesi için ellerinden gelen yalan haberi yapıyorlar. Dış dünyada onlarda bulunan bu yalan haberleri görmüyor’ dedi.

Tepkiler Geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları üzerine ilk olarak CNN kanalının Twitter hesabından cevap geldi. Trump’ın sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten CNN yetkilileri, ‘ABD’yi dünyaya karşı temsil etmek CNN’nin değil sizin görevinizdir. Bizim işimiz sadece haber yapmak’ şeklinde cevap verdi.

Eski Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları Sözcüsü ve şu anda da CNN’de görev alan Jonh Kirby’de Trump’ın açıklamalarına tepki göstererek; ‘Kusura bakmayın ancak büyük bir yanılgı içerisindesiniz. CNN çalışanları dünyanın dört bir tarafında doğru haber toplamak için canlarını tehlikeye atacak çalışanlara sahiptir. Yaptıkları şeylerde herhangi bir yalan değeri bulunmamaktadır, dürüst habercilik yapıyorlar’ dedi.

Yaşanan olaylar sonrasında ise Trump’ın nasıl bir tepki vereceği bilinmiyor. Eleştirilen ve hakaretlerin devam etmesi halinde ise CNN yetkililerinin haklarını arayacağı belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim